Televize Prima a moderátor Láďa Hruška společně podpořili Nadační fond PRO ŽIVOT částkou 20 000 Kč

Nadační fond PRO ŽIVOT pomáhá již několik let rodičům-samoživitelům, dětským domovům i seniorům vytvářet prostor pro důstojný a naplněný život. Právě na podporu dětí z dětských domovů poputuje také příspěvek ve výši 20 000 Kč. Ten je spojením honoráře za natáčení pořadu Prostřeno!, který se moderátor Láďa Hruška rozhodl věnovat právě na charitativní účely, a částkou, jež putuje prostřednictvím projektu Prima SVĚT skupiny Prima. Ta ročně podporuje desítky neziskových organizací, ať už poskytnutím mediálního prostoru, finančně či materiálně.

Jelikož pomáhat je Prima, rozhodl jsem se věnovat honorář za natáčení pořadu Prostřeno! na dobročinné účely. Společně se svou domovskou televizí Prima, která se také zapojila přispěním částky v rámci projektu Prima SVĚT, jsme tak předali Nadačnímu fondu PRO ŽIVOT šek na celkovou sumu 20 000 Kč a podpořili ty, kteří to opravdu potřebují – děti z dětských domovů, z neúplných rodin a děti s hendikepem. Částka poputuje, mimo jiné, také jako příspěvek na minibus pro děti z dětského domova v Radkově, se kterými jsem měl možnost se setkat na dětském dni v Bělé pod Bezdězem a dle jejich reakcí jsem pochopil, že jim ,výletní‘ vůz udělá velkou radost, jelikož budou moci nejen společně jezdit na výlety, ale navštěvovat i cukrárny a dětská hřiště 😊,“ uvádí moderátor Láďa Hruška.

Získané finanční prostředky poputují jako příspěvek na koupi minibusu pro Dětský domov Radkov, ale také na rehabilitace pro malého Nicolase Úbla i na pořízení auta pro Karolinku Hoffmanovou, která bohužel kvůli špatně vedenému porodu trpí centrální koordinační poruchou IV. stupně s přechodem do DMO, kvadruparézou (postižení všech končetin), hypotonii (svaly jsou ochablé, impulzy z mozku nenacházejí ve svalech dostatečně silné odpovědi) a bere prášky na epilepsii. Karolinka je, stejně jako Niky, obrovská bojovnice, oba mají právo na jednodušší život. Proto moc děkujeme za podporu všem, kteří i v této nelehké době pomáhají,“ uvádí Petra Zevlová, zakladatelka Nadačního fondu PRO ŽIVOT.

 

Vychytávky Ládi Hrušky v plném proudu

Moderní hobby magazín Vychytávky Ládi Hrušky nejen pro kutily vstoupil již do své osmé sezony na obrazovkách televize Prima. Moderátor Láďa Hruška v něm opět přináší celou řadu rozmanitých rad a nápadů, vychytávek do domácnosti, dílny i na zahradu. V každém díle čeká na diváky tradičně jeden vychytaný, rychlý a levný recept přímo od Ládi. O své zlepšováky v kuchyni, dílně či na zahradě se opět dělí celá řádka diváků, které Láďa zajel navštívit a z jejichž řad již tradičně vyhlásí na konci sezony Prima kutila a Prima kutilku. Novinkou pro tuto sezonu je rubrika Vychytávky pro mazlíčky, ve které se Láďa „za lidovku a za babku“ pustí do výroby hraček či kuchtění pamlsků pro všechny malé i velké čtyřnohé parťáky.

 

Sledujte pořad Vychytávky Ládi Hrušky každou neděli od 13.10 na Primě