Prima je jedničkou v online videu. Má 44% podíl na stráveném času u online video obsahu

Skupina Prima se v květnu stala českým rekordmanem v času, který diváci stráví sledováním online video obsahu. Reální uživatelé zhlédli celkový objem videí, který by jednomu Čechovi průměrně vydal na třináct životů. Celkem uživatelé zhlédli video obsah za 1005 let. Z celkového času 72,15 miliard sekund video obsahu na českém internetu drží skupina Prima s webem iPrima.cz 44% podíl s 31,72 miliardami sekund za měsíc květen.

Velice nás těší, že se nám daří nejen v televizním segmentu, ale také v online části. V celkovém součtu stráveného času u online obrazovek jsme daleko před svou konkurencí a patříme mezi nejúspěšnější mediální domy. Web iPrima.cz se v květnu zároveň stal čtvrtou nejnavštěvovanější doménou na českém trhu s 5 139 108 reálnými uživateli,“ říká Tomáš Večeřa, ředitel online zpravodajství skupiny Prima.

Mezi nejsledovanější pořady ve videoarchivu iPrima patří reality show LIKE HOUSE, která měla v květnu přes 5 milionů (5 111 959) video views. Druhým nejsledovanějším pořadem je Slunečná s 1 709 094 video views. Následují seriály Sestřičky a Ohnivý kuře.

„Kombinace zásahu a množství stráveného času dává skupině Prima velmi silný výkon v reklamních formátech, zejména ve video reklamě. I z tohoto důvodu začal Media Club v roce 2021 v rámci televizního prodeje dodávat část výkonu i v eGRPs. Ty mimo dodávaného výkonu zásadně zlepšují afinity zejména v cílových skupinách ve věku 15–54 let. U cílových skupin 15–40 let mohou afinity narůstat až v násobcích. Od března 2021 je možné také využít cílení na základě registračních dat. Klienti tak ve video reklamě mohou 100% oslovit své cílové skupiny. Toto cílení na základě registračních dat se velmi rychle stalo oblíbeným reklamním produktem,“ vysvětluje Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje obchodního zastupitelství Media Club.

Na sociálních sítích má skupina Prima celkem 286 700 000 organických impresí měsíčně a 27 380 000 organických impresí na všech instagramových profilech. Červené tlačítko zasáhne měsíčně na Primě až 2,5 milionu diváků. V květnu letošního roku Prima odbavila první kampaň na výrazném imageovém formátu Splash Screen. Jedná se exkluzivní formát se stoprocentní vizibilitou. Na prémiové ploše největší obrazovky v domácnosti se spojují dva brandy – logo či obrázek klienta a logo aplikace iPrima. Tento formát je vhodný pro launch nových značek či posílení brand awarness.

Zdroj: NetMonitor – SPIR – Gemius, květen 2021, ATO-Nielsen Admosphere, Unikátní metriky HbbTV, květen 2021; FTV Prima spol. s r.o.