Skupina Prima byla oceněna v rámci CZECH TOP 100 i Kanceláře roku

Hned dvě ocenění získala v minulém týdnu skupina Prima. Ve středu večer byla v rámci CZECH TOP 100 mezi oceněnými v kategorii Hrdinové boje s koronavirem za projekty a kampaně realizované v době koronaviru. Druhou trofejí je vítězství v rámci soutěže Kancelář roku, kde skupina Prima zvítězila v kategorii Kanceláře nad 5000 m2.

Z obou ocenění máme velkou radost. Vzhledem k mimořádné situaci způsobené covidem-19 jsme se jako velký mediální dům zapojili do celé řady kampaní, z nichž jsme mnohé sami realizovali ve spolupráci s našimi partnery a tvářemi seriálů, což vyvrcholilo iniciativou Sestřičky sestřičkám, kde jsme v rámci sbírky na sestřičky v první linii vybrali více než 3 miliony korun. Proto nás těší, že odborná porota nás zařadila bok po boku dalších hrdinů. Covid-19 také ovlivnil naše fungování v rámci budovy. Záhy poté, co jsme se zabydleli na nové adrese ve Strašnicích, přišla mimořádné opatření a provoz v kancelářích byl omezen. Naše vítězství tak považuji za symbolické, přišlo ve chvíli, kdy se všichni zaměstnanci vrátili zpátky do práce,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

CZECH TOP 100 ocenil Primu za osvětové kampaně i sbírku

Již 27. ročník nejvýznamnějších firem České republiky vyhlásilo sdružení CZECH TOP 100, jejímž posláním je poskytovat odborný přehled o těch subjektech české ekonomiky, které tvoří její páteř. Za rok 2020 bylo vyhlašováno sedm kategorií, počínaje „Nejvýznamnější firmou České republiky“, až po „Cenu století“. Nejvýznamnější firmou, a tedy i vítězem za rok 2020, byla vyhlášena Škoda Auto. Cenu „Osobnost století“ pak obdržela paní Jiřina Bohdalová. V kategorii „Hrdinové boje s koronavirem“ byly kromě skupiny Prima mimo jiné oceněni Jan a Katka Smigmatorovi, Národní divadlo a společnost Respect.

Skupina Prima bylo mimo jiné oceněna za spolupráci s Českým červeným křížem, se kterou spustila osvětovou kampaň, která veřejnosti radila, jak dodržovat hygienická opatření, a to za doprovodu hrdinů ze seriálu Sestřičky Modrý kód. ÚAMK ve spolupráci se skupinou Prima poskytl své speciální číslo 1234 a tým zkušených operátorů na informační pomoc veřejnosti v záležitostech spojených s koronavirem. Pod značkou CNN Prima NEWS ve spolupráci s Českým červeným křížem skupina podpořila bezpříspěvkové dárcovství krve. Pomyslným vyvrcholením CSR aktivit za rok 2020 se stala sbírka Sestřičky sestřičkám. V rámci této sbírky jsme vybrali za pomoci partnerů a veřejnosti více než 3 miliony korun. Tato iniciativa zároveň přinášela osvětu o dlouhotrvajícím problému – nedostatku sester. Pomáhat skupina Prima nepřestává ani letos. Ve spolupráci s již zmíněným seriálem Sestřičky Modrý kód a předním českým výrobcem nemocničních lůžek, společností LINET, věnuje patnáct nemocničních lůžek za 2 miliony korun Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Celou spolupráci doprovází osvětová kampaň s tvářemi seriálu.

Prima má Kancelář roku nad 5000 m2

Nově zrekonstruované sídlo skupiny Primy ve Strašnicích bylo oceněno v rámci soutěže Kancelář roku, která si klade za cíl vyzdvihnout důležitost zvelebování pracovního prostředí a motivovat ostatní zaměstnavatele, aby se tímto tématem aktivně zabývali. Za rozvržením vnitřních prostor pro skupinu Prima stojí společnost Spaceplan a dotegg architekti. Hlavní televizní studio navrhoval Jaroslav Holota z kreativního studia Ungroup. Interiér budovy je navržen jednoduše a funkčně, tmavě šedé kovové prvky jsou kombinovány se dřevem. Industriální nádech prostorám dodávají železobetonové konstrukce či chybějící podhledy v kancelářích. Všechny konstrukce jsou zároveň navrženy tak, aby splňovaly požadavky na vyšší akustický útlum vzhledem k televizním, rozhlasovým a nahrávacím studiím.

Skupina Prima se do nové budovy přestěhovala na konci roku 2019 poté, co po 21 letech opustila pražskou Palmovku. V polyfunkčním objektu VINICE skupina Prima disponuje prostory o rozloze 12 500 m2 na šesti podlažích. Velkorysé kancelářské prostory se nacházejí ve čtyřech nadzemních patrech, technické a provozní zázemí televize se nachází ve dvou podzemních podlažích, kde mohou zaměstnanci parkovat auta či bicykly. Kromě tří televizních se v budově nachází i šest rozhlasových studií, Mistro Fresh Cafe, dětská skupina Primáček a dvanáct zasedacích místností pro pracovní jednání.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.