Analýza českého esportu: Vodafone MČR v počítačových hrách nejvyšší peak, COOL Ligy mediálně nejúspěšnější

 Česká asociace esportu, ve které aktivně působí i agentura PLAYzone, vydala každoroční analýzu trhu, která mapuje největší esportové soutěže českých organizátorů. Z meziročního porovnání vyplývá, že sledovanost 11 největších soutěží v Česku meziročně stoupla na platformě Twitch v počtu zhlédnutí o 92 % a v počtu odsledovaných hodin dokonce o 113 %. Nejsledovanějšími esportovými hrami jsou pak Counter-Strike: Global Offensive a League of Legends.

Do studie bylo zařazeno 11 největších českých soutěží od 7 organizátorů. Ty byly podrobeny analýze v devíti metrikách. Pět z nich se týkalo sledovanosti, tři se zaměřovaly na pokrytí v online mediálním prostředí a samostatnou kategorii tvořila celková finanční odměna pro hráče, takzvaný prize pool. Všechna data vycházela z veřejně ověřitelných zdrojů.

Soutěže pořádané agenturou PLAYzone, která spadá do skupiny PRIMA GROUP, ovládly hned 5 z 9 sledovaných metrik. Šampionát Vodafone MČR v počítačových hrál zaznamenal suverénně nejvyšší peak diváků (tedy počet diváků sledující soutěž v jeden okamžik) a zároveň měl ze všech soutěží nejvyšší počet průměrných diváků. Seriál COOL Lig (Tipsport COOL Liga ve hře CS:GO, FIFA COOL Liga a Hearthstone COOL Liga) zase díky své pravidelnosti zaznamenal nejvyšší hodnoty ve všech sledovaných metrikách zaměřených na mediální pokrytí soutěže. Výsledky dokazují, že jsme lídry českého esportového trhu, za což děkujeme všem našim divákům i partnerům.

Analýza proběhla pod odborným dohledem expertů ze společnosti Dentsu Czech Republic. Celou studii najdete na webových stránkách České asociace esportu.

Zdroj: Česká asociace esportu