Cílovou rovinku sedmého ročníku běhu FOKUS optik Prima Run zdolaly stovky účastníků. Vítězem se stal každý, kdo se postavil na start

Skupina Prima všem milovníkům pohybu nabídla 20. srpna tradiční sportovní den pro celou rodinu FOKUS optik Prima Run. Na Výstavišti v Praze bylo možno pobavit se, zasportovat si, potkat se s přáteli, užít si endorfiny nabitý volný den. Vítězi FOKUS optik Prima Runu jsou všichni, kdo se ve své kategorii postavili na start a doběhli do cíle. Za povzbuzování známých tváří z televize Prima doběhli všichni sportovci i přes nepřízeň počasí úspěšně do cíle.

Již sedmým rokem se konal běžecký happening. Ani deštivá sobota neodradila milovníky pohybu, kteří se v hojném počtu sešli na pražském Výstavišti nejen proto, aby podali skvělý sportovní výkon, ale také proto, aby si užili hvězdné odpoledne s tvářemi TV Prima a seriálu ZOO. Pod záštitou televizního kanálu Prima LOVE se na trať vydali všichni, kdo se rádi hýbají, baví se a za vítěze se považují, kdykoliv proběhnou cílovou rovinkou. Stejně jako v předchozích ročnících byly děti zařazeny podle věkové kategorie na start běhu v délce 300–800 m. Došlo také na zábavu – v cílové rovince byl přistaven i Slunečný autobus, kde hvězdy seriálu ZOO bavily diváky krátkými vystoupeními a autogramiádou.

Primáčkův dětský běh byl opět úspěšnou kategorií

„Jsem rád, že dětem nadále pohyb přináší radost za každého počasí. Kategorie Primáčkova dětského běhu byla naplněna malými sportovci, kteří si poměřili síly se svými vrstevníky. Za mě vyhrálo každé dítě, které se za deštivého počasí postavilo na start a doběhlo do cíle. To je vážně skvělá motivace i výkon,“ chválí nejmenší účastníky Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima. Celá akce se konala pod taktovkou agentury SOLOOTIONS ze skupiny Prima. Na děti odpoledne čekal i bohatý doprovodný program, takže se mohly pobavit i při dalších aktivitách v dětské zóně. Nechyběl ani fotokoutek, kde si každý mohl pořídit fotografii na památku.

Celebrity trénovaly – a vyhrály samy nad sebou

Rozcvičku před velkým během vedla cvičitelka Hanka Kynychová, která tvrdí, že rozhýbání se a protažení svalů před samotným během je pro úspěšný sportovní výkon nezbytné. Předběžcem Primáčkova dětského běhu, ale i účastníkem FOKUS optik Prima Runu, byl Láďa Hruška, který trasy zvládl na jedničku. Sportovní moderátor Petr Vágner předvedl, že mu sport rozhodně není cizí. Po akci ale zbylo všem dost energie pro skvělou zábavu na koncertu kapely BOTOX.

Sportovní den plný zdraví: FOKUS optik Prima Run

Pokud vám to letos nevyšlo a trať o délce 5 km byla nad vaše síly, trénujte už dnes na příští rok. S přípravou je totiž nejlepší začít v předstihu. Titulární partner FOKUS optik, který se dlouhodobě stará o zrak tisíců lidí, na místě kontroloval zrak, poskytoval odborné poradenství, prováděl servis pomocí ultrazvuku a také jste si mohli vyzkoušet nejnovější kolekce sportovních brýlí. Marketingová manažerka FOKUS optik Daniela Vocetková vysvětluje: „Pohyb, stejně jako pravidelná prevence očí, je stále zapotřebí, nemá cenu jej odkládat. Proto si vážíme každého, kdo dorazil a zaběhl možná i svůj rekord. Také se mohl dozvědět spoustu novinek, doporučení, jaké brýle či čočky používat ke sportu, a zjistit, že s produkty našeho portfolia se na svět i sportovní výsledky kouká lépe.“