Aplikace Prima Letáky je nově součástí Prima Nákupů

Aplikace Prima Letáky, která funguje na HbbTV platformě skupiny Prima, je nově rebrandovaná a stává se součástí nákupního portálu Prima Nákupy. Klienti tak mohou v průběhu celého roku poutat nejen na aktuální nákupní akce, které inzerují v letácích, ale mohou pomocí červeného tlačítka nabídnout divákům také konkrétní slevu v podobě kupónu. Oba moduly jsou dostupné jak v HbbTV, tak i na webu. Výhodou je, že obsah se dá administrovat z jednoho rozhraní.

„Dvě dlouhodobě fungující služby jsme sloučili v jednu a uvádíme ji v době, kdy prodej přes slevové akce nabírá na obrátkách. Předpokládáme, že tento trend bude minimálně po zbytek roku sílit. Se zvyšováním nákladů na klasické papírové letáky a propagační materiály a jejich distribuci jsme chtěli svým klientům nabídnout jedno místo, kde mohou své nabídky prezentovat televizním divákům či uživatelům na webu s minimálními produkčními a nulovými distribučními náklady a v podstatě v reálném čase,“ říká Kateřina Srbová, produktová manažerka HbbTV skupiny Prima.

„Klienti mohou stejně jako u Prima Letáků zvyšovat zásah své reklamní kampaně. Během lineárního televizního vysílání mohou v reklamním spotu poutat na konkrétní slevy a následně diváky přes červené tlačítko přivést do slevového kupónu. Výhodou je možnost regionálního cílení kupónu i slev pomocí červeného tlačítka, produkt je tak zajímavý i pro regionální klienty,“ doplňuje Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje obchodního zastupitelství Media Club.

Pro klienty, kteří mají zkušenosti s aplikací Prima Letáky, je administrace snadná. Z jednoho místa mohou nahrávat jak letáky, tak slevové kupony a ty se zobrazí nejen v aplikaci, ale automaticky také na webu. V tomto rozhraní je stejně jako u Prima Letáků dostupná také statistika.

Na podporu launche nové služby připravuje skupina Prima selfpromovou kampaň. V budoucnu uvažuje i o vývoji mobilní aplikace.