Úspěšný politický večer s eurovolbami na CNN Prima NEWS dosáhl share 4,51 %, šestá řada Poldy byla nejúspěšnější

Polda VI

CNN Prima NEWS se dál daří přibližovat a vysvětlovat evropskou politiku českým divákům. Středeční politický večer věnovaný blížícím se volbám do Evropského parlamentu přilákal k obrazovkám stovky tisíc diváků, a to i přes velkou večerní konkurenci zábavních pořadů. Velká superdebata lídrů českých kandidátek v nadcházejících eurovolbách zasáhla 351 000 diváků v CS 15+. Celý večer i s předešlým speciálem ze zákulisí EP a následujícím pořadem 360° Pavlíny Wolfové zaznamenal share 4,51 % v CS 15+. Na stanici Prima skončila šestá série kriminálky Polda. Stala se nejsledovanější a sharově nejúspěšnější řadou ze všech.

CNN Prima NEWS nabídla jako první z českých televizí velkou superdebatu lídrů kandidátek před nadcházejícími eurovolbami, kterou uspořádala rovnou v Evropském parlamentu v Bruselu i s diváky ve studiu. Každý z osmi diskutujících si mohl do hlediště pozvat tři své podporovatele, mezi kterými byli známí politici i současní europoslanci. Superdebaty lídrů se zúčastnili Alexandr Vondra /SPOLU/, Danuše Nerudová /nestr. za STAN/, Marcel Kolaja /Piráti/, Petr Mach /SPD a Trikolora/, Kateřina Konečná /STAČILO!/, Lubomír Zaorálek /SOCDEM/, Filip Turek /nestr. za Přísaha a MOTORISTÉ SOBĚ/. Vybráni byli na základě zprůměrování relevantních předvolebních průzkumů pro volby do Evropského parlamentu a Poslanecké sněmovny v maximálním možném počtu, který umožňují kapacity studia v Evropském parlamentu v Bruselu.

Svižné tempo debaty pod vedením Terezie Tománkové i témata jako migrační pakt, Green deal a podpora válkou zasažené Ukrajiny, která se lidí v Česku přímou týkají, postupně přilákala k obrazovkám stovky tisíc lidí. Druhá část superdebaty zaznamenala share 8,55 % v CS 15+.

CNN Prima NEWS se problematice Evropské unie věnuje dlouhodobě. Každý měsíc pravidelně přináší velkou debatu z Evropského parlamentu v Bruselu či Štrasburku. S blížícími se evropskými volbami se bude zpravodajská multiplatforma na tato témata zaměřovat ještě intenzivněji, a to v dalších plánovaných debatách i v publicistických pořadech, jako je K VĚCI či 360°.

Šestá řada Poldy je u konce, u diváků zvítězila na celé čáře

Ve středu 10. dubna odvysílala stanice Prima poslední díl oblíbeného seriálu Polda. Šestá série krimiseriálu s Davidem Matáskem v hlavní roli se stala nejúspěšnější ze všech. Průměrně ji sledovalo 1 106 000 diváků starších 15 let při share 29,96 %. Pravidelně obsazovala vítěznou příčku středečního večera. Celkově se jednalo o nejsledovanější a sharově nejúspěšnější řadu ze všech v CS 15+. V obchodní cílové skupině CS 18–69 a u diváků ve věku 15–54 získala historicky nejvyšší share.

 

Zdroj: ATO-Nielsen, CS 15+, není-li uvedeno jinak, ke dni 11. 4. 2024