Skupina Prima v lednu rozšířila nabídku v HbbTV o novou aplikaci Prima LIFESTYLE

Novinka HbbTV

Pod červeným tlačítkem teď mohou diváci sledovat výběr videí z lifestylových webů Primy. Nabídka videí se bude postupně rozšiřovat. Pro zimní fitness sezonu se partnerem aplikace stal InSPORTline.

„Jsme rádi, že přicházíme s touto novinkou, o níž jsme uvažovali dlouhou dobu. Rozšiřujeme tak portfolio služeb, které v HbbTV divákům dlouhodobě poskytujeme,“ říká Kateřina Srbová, HbbTV manažerka skupiny Prima. Aplikace využívá stejné prvky jako prima+, vychází ze stejné grafiky a diváci by měli vnímat, že jsou stále „na Primě“, i když konzumují různé typy obsahu. Pro přehrání obsahu v lifestylové aplikaci není vyžadováno přihlášení. V případě, že uživatelé registraci na prima+ mají, mohou naopak plynule přejít do aplikace Prima LIFESTYLE. Novou aplikaci diváci naleznou pod dlaždicí Prima LIFESTYLE po stisknutí červeného tlačítka na všech kanálech Prima.

„Jsme nadšeni, že můžeme představit aplikaci Prima LIFESTYLE, kde svým televizním divákům nabídneme obsah zaměřený na cvičení, horoskopy, návody či recepty v podobě personalizovaných zážitků. Cílem je zprostředkovat inovativní zážitek ze zábavy, který je synergicky propojen s magazínovým portfoliem skupiny Prima,“ říká Hung Nguyen, zástupce ředitele online a ředitel online technologií. Ředitel online zpravodajství Tomáš Večeřa k tomu doplňuje: „Chceme maximálně využít potenciál svého videoobsahu, který připravujeme pro lifestylové online magazíny jako Prima ŽENY či FRESH. V rámci HbbTV si chceme nejdříve otestovat, o jaký obsah bude největší zájem, a podle výsledků nabídku dále upravíme. Věříme, že aplikace v HbbTV bude úspěšná, takže se s jejím novým logem budou diváci TV Prima setkávat stále častěji.“

Skupina Prima patří v HbbTV mezi lídry na trhu. Zajišťuje stabilní návštěvnost bonitní cílové skupiny. Červené tlačítko na kanálech Prima měsíčně vidí 2,28 milionu diváků a téměř 550 tisíc jich vstupuje do aplikace Prima. Nejsledovanějším obsahem jsou seriály vlastní tvorby a prima+ ORIGINALS. HbbTV prochází neustálým zdokonalováním, například formát červeného tlačítka s vylepšenou možností cílení umožňuje zacílit na zařízení, která splňují stanovenou podmínku, tedy na zařízení, která viděla, nebo neviděla TV spot klienta.