Skupina Prima uspořádá v neděli 6. března benefiční Koncert dětem Ukrajiny

Do aktivní pomoci Ukrajině se zapojuje i skupina Prima. Na neděli 6. března od 20.15 připravila benefiční Koncert dětem Ukrajiny, který se uskuteční v pražském Foru Karlín. Na akci vystoupí přední čeští hudební interpreti a také oblíbené tváře televize Prima. Moderátorem večera bude Libor Bouček, který si na pódium pozve celou řadu známých hostů. Dobrovstupenky jsou v prodeji přes TicketMaster za 550 Kč. Výtěžek z koncertu poputuje do veřejné sbírky Pomoc dětem Ukrajiny, kterou pořádají Český červený kříž a skupina Prima.

Veřejná sbírka Českého červeného kříže na pomoc dětem Ukrajiny je založena za účelem zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu na dětská oddělení a do dětských nemocnic na Ukrajině. Na Koncertu dětem Ukrajiny vystoupí například Eva Burešová, Václav Noid Bárta, Janek Ledecký, Petr Janda, Monika Absolonová, Dasha, Anna Julie Slováčková, skupiny Support Lesbiens, Slza a Jelen.

Eva Burešová se svou rodinou pomáhá od počátku invaze. „Já i celá moje rodina jsme se zmobilizovali a aktivně se zapojili do pomoci. Finančně, materiálně i přístřeškem těm, co to teď nejvíce potřebují. Vždy na mne v tomto ohledu bude spoleh,“ říká Eva Burešová a svá slova dokládá i účastí na koncertu. Pomoc druhým je velmi důležitá. Doba je těžká. Většina z nás zná někoho z Ukrajiny. Je ale také důležité udržet si pozitivní mysl. Všichni máme děti a je třeba, aby viděly šťastné rodiče,“ říká Eva Burešová, která na koncertu zazpívá píseň Malý princ a duet Noc s Václavem Noidem Bártou. „Myslím, že nikomu z nás není jedno, co se děje. Snažíme se proto všemožně pomáhat,“ doplnil Evu Václav Noid Bárta.

„Vydržte!“ vzkazuje ukrajinskému lidu Janek Ledecký. „Stojíme za vámi a budeme vás podporovat,“ vzkazuje Ukrajině. Důležitý vzkaz má i pro českou vládu: Od začátku vzniku konfliktu a následné invaze jdete příkladem politikům zbytku světa. Přestože dobře víte, že vám to v budoucnu přinese rozčarování voličů z ekonomických dopadů ukrajinské krize. A za to si vás vážím,“ dodal Ledecký, z jehož úst na koncertu zazní Nikdy to nevzdám.

Petr Janda je situací paralyzovaný. „Současné dny prožívám hodně těžce, neustále sleduji zprávy a v podstatě nejsem schopný nic dělat. Ale Ukrajinu velmi podporuji a těším se z každého odraženého útoku. Dal jsem k dispozici byt pro ukrajinskou rodinu,“ svěřil se Janda s tím, že situace doléhá i na jeho nejmladší dcery. „Jsou ještě malé, ale chápou situaci, navíc mají za spolužáky i Rusy a učitelka je správně nabádá k tomu, aby se k nim nechovali zle, protože oni za nic nemohou,“ dodal Janda, který na koncertu zazpívá Otázky a Okno mé lásky.

Obavami z hrůz, které nyní zažívá Ukrajina, se netají ani Monika Absolonová. „Nikdy by mě nenapadlo, že se v 21. století může něco takového stát. Udivuje mě, že nejsme schopni se poučit z hrůz, které jsme zažili. Bojím se, co přijde,“ říká Monika, která situaci už probírá se svým šestiletým synem Tadeášem. „Má ukrajinskou kamarádku Marušku. Hodně řešil, aby byla ona i její rodina v pořádku. Je ve svých šesti letech velmi empatický,“ prozrazuje Monika, která na benefičním koncertě zazpívá píseň Karla Gotta Jdi za štěstím.

Anna Julie Slováčková zazpívá singl Slunečnice, který vydala minulý rok s Martou Jandovou. Na tomto koncertě ho zazpívá s vokalistkou Karolínou Fišerovou. „Člověk je paralyzovaný a klade si otázku, jak ještě kromě finančních darů pomoci,“ nechává do své duše nahlédnout Anna. „Modlím se, aby to všechno dobře skončilo. Válka je hnus! Musíme držet při sobě!“ dodává.

Celou událost mohou lidé sledovat i u televizních obrazovek – přímý přenos poběží od 20.15 na hlavním kanále Prima, poslechnout si koncert mohou také posluchači rádia Kiss. Nebude chybět ani livestream na webu CNNPrima.cz a na facebookových profilech Primy a CNN Prima NEWS.

Skupina Prima pod hlavičkou CNN Prima NEWS a ve spolupráci s Českým červeným křížem založila společnou iniciativu Pomoc dětem Ukrajiny, v rámci které budou získány finanční prostředky na zakoupení nového přístrojového vybavení a zdravotnického materiálu na dětská oddělení a do dětských nemocnic na Ukrajině. Partnerem v rámci realizace pomoci je Ukrajinský červený kříž.

Více informací o iniciativě i koncertu naleznete na www.pomocdetemukrajiny.cz.

Jak se mohou lidé zapojit do iniciativy Pomoc dětem Ukrajiny?

  1. Zakoupením vstupenky na Koncert dětem Ukrajiny v síti TicketMaster za 550 Kč.
  2. Zasláním finančního daru na č. ú. 333999/2700, variabilní symbol 1502, specifický symbol 55555.
  3. Prostřednictvím dárcovské SMS (DMS). Stačí jen vybrat částku, kterou chcete iniciativu Pomoc dětem Ukrajiny podpořit. DMS lze odesílat v hodnotě 30, 60 či 90 Kč a následně na číslo 87777 poslat jednoduchou textovou zprávu ve tvaru:

DMS CCK 30

DMS CCK 60

nebo DMS CCK 90

Český červený kříž obdrží 29, 59 či 89 Kč.

Více informací na www.darcovskasms.cz. Službu DMS provozuje Fórum dárců. Technicky zajišťuje ATS Praha.

 

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.