Skupina Prima a další tři vydavatelské domy vstupují do Asociace online vydavatelů. Počet členů stoupl na pětadvacet

Asociace online vydavatelů (AOV) se rozšiřuje o čtyři nové členy. V březnu vstoupila do oborové organizace skupina Prima, Investigace.cz, ABC Media a Inregion.cz. Počet členů asociace tak stoupl na pětadvacet.

„Jsme velice rádi, že můžeme v naší organizaci přivítat další členy. Když se podíváme na pestrost portfolia našich členů, tak je patrné, že se naší asociaci daří oslovovat média napříč mediálním spektrem a rozličným tematickým zaměřením. Všechny nás spojuje jediný cíl a tím je, aby se médiím dařilo lépe než doposud. Silná soukromá média jsou totiž zárukou silné demokratické společnosti,“ říká předseda AOV Libor Matoušek.

Jedním z nových členů je skupina Prima, která aktuálně provozuje vysílání jedenácti celoplošných stanic. Hlavní stanicí je TV Prima, mezi další patří Prima COOL, Prima ZOOM či Prima MAX. V roce 2020 přibyl do rodiny Prima zpravodajský kanál CNN Prima NEWS. Skupina Prima má široké portfolio webů. Například CNNPrima.cz, Prima ZOOM, Prima ŽENY či Prima FRESH a v únoru 2023 spustila novou VOD službu prima+. Vedle toho vydává i šest tištěných časopisů. Průměrný měsíční zásah médií skupiny Prima je téměř 100 procent ekonomicky aktivní populace v Česku, díky čemuž je skupina Prima jednou z nejsilnějších mediálních společností v České republice.

„Skupina Prima patří mezi přední české mediální domy a online segment je jedním z našich strategických pilířů, který chceme do budoucna rozvíjet. Dokládá to i nedávné uvedení nové streamovací služby prima+ a současná akvizice Impression Media. Díky turbulentnímu online prostředí vnímáme, že je důležité mít nastavené standardy pro dodržení kvalitní žurnalistiky i pro budoucí rozvoj reklamního trhu v této oblasti. Zároveň věříme, že členství v Asociaci online vydavatelů nám přinese silnější hlas při vyjednávání se správními orgány a veřejnými institucemi,“ vysvětluje za skupinu Prima Tomáš Večeřa.

Druhým z nových členů asociace je investigativní portál Investigace.cz, který přináší původní investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu a jeho dopadech na Českou a Slovenskou republiku. Web provozuje České centrum pro investigativní žurnalistiku, nestátní nezisková organizace založená v roce 2013 skupinou novinářů. Jako jediný v České republice a na Slovensku je portál součástí mezinárodních sítí investigativních novinářů Organized Crime and Corruption Reporting Project a International Consortium of Investigative Journalists.

Naopak ABC Media patří k vydavatelským domům s jedním z nejrozmanitějších portfolií na trhu. Mezi přední weby patří Autozive.cz a Udalosti247.cz

Čtvrtým novým členem se během března stal portál Inregion.cz, který přináší zpravodajství z krajů. Členství v AOV považujeme za prestižní a společensky prospěšné. To především proto, že AOV považujeme za organizaci, která svým aktivním počínáním pomáhá předcházet šíření fake news, které považujeme, a to zejména v dnešní době, za hrozbu, přímo ohrožující demokracii,“ dodává majitelka portálu Šárka Konečná.