Prima překvapení pro slovenské diváky: COOL SK odstartuje i se seriálem Simpsonovi

Simpsonovi

Zábava na slovenské televizní obrazovky projde přes hranice už v pondělí 27. května. V odpoledních hodinách zahájí své vysílání nový kanál Prima COOL SK. Oproti původně avizovanému programu bude na obrazovkách o něco více žluté barvy…

„Od začátku příprav projektu stanice Prima COOL SK je naší snahou přiblížit jeho program kanálu Prima COOL v České republice tak, jak nám to dostupnost licenčních práv umožní. Jsme nadšeni, že už od prvních dnů vysílání bude jeho součástí i seriál Simpsonovi. Ten roky patří mezi divácky nejoblíbenější programy na Prima COOL. Navíc jsme patřičně hrdí i na originální a nezaměnitelný dabing aktuálně s Jiřím Lábusem, Martinem Dejdarem, Vlastimilem Zavřelem či Ivanou Korolovou, který vzniká přímo v našich studiích,“ uvedla Alex Ruzek, programová ředitelka skupiny Prima.

Simpsonovi žijí ve městě Springfield. Otec Homer pracuje jako bezpečnostní inspektor v místní jaderné elektrárně, Marge je modrovlasá matka, která se snaží udržet v rodině klid. Syn Bart je nezbedný desetiletý chlapec, osmiletá Líza pro změnu inteligentní členka rodiny, která hraje na saxofon a je vegetariánka. A malá Maggie vyjadřuje své emoce cucáním dudlíku. Diváci také dobře znají a mají rádi bohatý a někdy svérázný svět ostatních obyvatel Springfieldu.

Simpsonovi, seriál od tvůrce Matta Groeninga a vyvinutý Jamesem L. Brooksem a Samem Simonem, je nejdéle vysílaným pořadem s předem napsaným scénářem v hlavním vysílacím čase v historii televize. Simpsonovi se stali kulturním fenoménem v roce 1990 a zůstali jednou z nejprůlomovějších a nejinovativnějších zábavních franšíz, známých po celém světě. Aktuálně se natáčí rekordní 36. sezóna. Simpsonovi již získali 37 cen Emmy, 35 cen Annie, 9 cen Environmental Media Awards, 7 cen People’s Choice Awards a 14 cen Writers Guild of America. Simpsonovi byli prvním animovaným seriálem, který v roce 2019 Institucionální cenu Peabody. V roce 2012 byli nominováni na Oscara za krátký film The Longest Daycare. V roce 2000 byli oceněni hvězdou na Hollywoodském chodníku slávy. Časopis Time je označil za „Nejlepší pořad 20. století“, Entertainment Weekly je v roce 2013 nazval „Největší americkou situační komedií“ a v roce 2016 je server vulture.com prohlásil za „Nejlepší televizní pořad všech dob“.

Zařazení seriálu Simpsonovi už od startu vysílání kanálu Prima COOL SK si vyžádá změnu původně avizovaného programu. V tom se nakonec z licenčních důvodů na straně distributora neobjeví seriál Hvězdná brána. Již v nejbližší době však budou představeny další programové novinky.

Prima COOL SK nabídne od svého startu například i světově známý motoristický magazín Top Gear, zábavné pořady jako Prima Partička, Mikýřova hysteorie českých dějin, show K.O.MICI, Nečum na mě show nebo komediální seriál Bodyguardi. Chybět nebudou ani premiérová vydání motoristického programu Autosalon, Fotra na tripu, herního magazínu Re-Play, ale i pohled na reálné české policisty při jejich každodenní práci v programu Policie v akci.

Po kanálu Prima PLUS, který v pondělí změní svůj název na Prima SK, a kanálu zpravodajské multiplatformy CNN Prima NEWS bude Prima COOL SK dalším kanálem skupiny Prima, který bude oficiálně působit na slovenském televizním trhu. Už na podzim tohoto roku rozšíří programovou nabídku pro slovenské televizní diváky i kanál Prima LOVE SK.