Nové volební studio CNN Prima NEWS s pěti moderátory, klíčové souboje i příběhy konkrétních obcí

Už v sobotu budeme znát vítěze letošních voleb do místních zastupitelstev a dvojice kandidátů, kteří se utkají o třetinu křesel v Senátu. CNN Prima NEWS v sobotu 24. 9. v 11.00 odstartuje vysílání v novém volebním studiu s mnoha inovacemi pro maximalizaci diváckého zážitku včetně Prima tužky. Pět moderátorů ve velkém studiu nabídne kontinuální přísun rychlých a přehledných výsledků komunálních a senátních voleb, živých vstupů, rozhovorů a analýz až do nočních hodin.

„Komunální volby jsou veřejností často neprávem opomíjené. Je to i kvůli komplikovanosti hlasování a prezentace výsledků. Inspirovali jsme se proto radami kolegů z americké CNN a vytvořili nový koncept zpravodajského studia. Všichni moderátoři budou předávat nejaktuálnější informace z vývoje voleb na jediném místě. Věřím, že ve spojení s naším unikátním průzkumem kvality života v Česku ve spolupráci s agenturou STEM budou diváci z našeho volebního vysílání nadšeni,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Pavel Štrunc.

Pětice moderátorů – Terezie Tománková, Petr Suchoň, Markéta Fialová, Petr Převrátil a Kristýna Malá – budou při volebním dni využívat obě patra moderního zpravodajského studia CNN Prima NEWS.

Oblíbená moderátorka politických debat Terezie Tománková si bude do studia zvát jak bývalé vrcholné politiky, tak experty, se kterými probere průběžné výsledky a možné dopady nového uspořádání zastupitelstev na naše životy.

Petr Suchoň u interaktivní obrazovky představí divákům zajímavé příběhy konkrétních obcí, včetně těch nejmenších, pomocí Prima tužky. U velkoplošné obrazovky bude už tradičně Markéta Fialová informovat o nejaktuálnějších průběžných výsledcích v rámci komunálních voleb, ale také přinášet rozhovory s krajskými reportéry napříč republikou. Chybět nebude ani detailní pohled na souboje o křesla v Senátu, kterým se bude věnovat Petr Převrátil, a také pohled na volby přes sociální sítě, které bude celý den sledovat Kristýna Malá.

Diváci tradičně nepřijdou ani o živé vstupy ze zákulisí volebních štábů a rozhovory s šéfy největších stran a hnutí v průběhu celého dne očima našich reportérů. Nejmladším divákům pak nabídneme jak pohled do zákulisí našeho volebního studia, tak i do jednotlivých volebních štábů přes sociální síť TikTok.

Volební studio v novém kabátě startuje už v sobotu v 11.00 na CNN Prima NEWS.