Hrubý objem reklamy v médiích loni vystoupal na 120 miliard

Nejsilnějším tuzemským mediatypem je i nadále s výrazným odstupem televize, ukazuje monitoring reklamy v médiích za rok 2019.

Podle monitorovaných dat společnosti Nielsen Admosphere lze odhadovat hodnotu reklamy v českých médiích v roce 2019 okolo 120 miliard korun. Reklamní trh se podle monitoringu loni vyvíjel příznivě. 

Nejsilnějším tuzemským mediatypem je i nadále s výrazným odstupem televize. V roce 2019 jsme v ní zmonitorovali reklamu v ceníkové hodnotě 57,5 mld. korun. Meziročně si televize opět polepšila, tentokrát o 8 %. V souhrnu televize odvysílaly znovu více reklam a zároveň je zdražily,“ uvedl k ročním výsledkům Tomáš Hynčica, Business & Research Director Nielsen Admosphere.

Ostatní mediatypy vykázaly velmi podobné výsledky jako v loňském roce. V přehledu není uvedena internetová reklama, která je v rámci monitoringu zaznamenána jen částečně a poskytuje své odhady o vývoji reklamních investic obvykle na jaře příslušného kalendářního roku.

Nejsilnějším zadavatelem roku 2019 byl internetový obchodník Alza.cz, jehož inzerce dosáhla hodnoty necelých 1,8 miliard korun. Druhý Kaufland umístil reklamu v médiích v hodnotě 1,7 miliard korun a reklama třetího Lidlu přesáhla 1,5 miliard korun v ceníkových cenách.

Zdroj: mediaguru.cz

Zdroj: https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/01/hruby-objem-reklamy-v-mediich-loni-vystoupal-na-120-miliard/