Co na to premiér – Petr Fiala se v pravidelném pořadu CNN Prima NEWS živě vyjádří k aktuální situaci

CNN Prima NEWS nabídne od 7. září každou první středu v měsíci pravidelné rozhovory s premiérem Petrem Fialou z ODS. Moderátoři Terezie Tománková a Petr Suchoň budou s předsedou vlády v pořadu Co na to premiér řešit aktuální situaci a problémy, které lidi v mimořádně náročném období tíží.

Půlhodinový pořad Co na to premiér odvysílá živě CNN Prima NEWS poprvé už příští středu ve 21.00.

„Žijeme v mimořádně těžkém období, které mnoho lidí psychicky vysiluje. Lidé mají strach z války i z překotného vývoje na trhu s energiemi. Je proto důležité, aby byla veřejnost dobře informovaná a předešlo se zbytečnému šíření dezinformací. Lidé se přímo od premiéra dozvědí, co vláda v uplynulých dnech udělala a na co se chystá. Jsem rád, že můžeme divákům zprostředkovat tyto rozhovory s Petrem Fialou,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Rozhovor s premiérem povedou zkušení moderátoři Terezie Tománková známá z nedělní Partie, a Petr Suchoň z HLAVNÍCH ZPRÁV. Premiér Petr Fiala dostane možnost vyjádřit se i k tématům, na která na exponovaných vládních tiskových konferencích nezbývá prostor.

Nový pořad Co na to premiér přichází v období rostoucího diváckého zájmu o zpravodajskou multiplatformu CNN Prima NEWS, která na konci prázdnin zaznamenala několik úspěchů. V uplynulém týdnu měla stanice CNN Prima NEWS nadprůměrný share 2,27 %. První hodina nedělní Partie Terezie Tománkové 28. srpna měla na Primě a CNN Prima NEWS rovněž nadprůměrný share 23,64 %. Téměř čtvrtina všech diváků u televize tak sledovala oblíbený diskusní pořad. Větší část přitom připadá právě zpravodajskému kanálu, kde měl pořad share 12,36 %.[1]

CNN Prima NEWS zároveň v pondělí 5. září spouští hlavní fázi svého předvolebního vysílání v jiné podobě, než na kterou jsou diváci zvyklí. V hlavní roli nebudou politické strany, ale obyvatelé měst a vesnic po celém Česku. Díky unikátnímu průzkumu, který vznikl ve spolupráci se střediskem empirických výzkumů STEM, víme, jak se v obcích v Česku žije. A spolu s obyvateli i politiky budou moderátoři a reportéři CNN Prima NEWS hledat možnosti, jak to zlepšit.

[1] Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 29. 8. 2022; CS 15+