Co Čech, to trenér! CNN Prima NEWS uvede speciální vysílání nejen o hokeji

Hokejové šampionáty si obvykle nenechává ujít většina národa. CNN Prima NEWS proto pro své diváky přichystala u příležitosti Mistrovství světa v ledním hokeji 2021 vlastní hokejovou talkshow. Ve dny, kdy hraje česká reprezentace, přivítají moderátoři Roman Šebrle a Pavlína Wolfová hosty z řad bývalých hokejových hráčů, manželek hokejistů, ale i fanoušků oblíbeného sportu z řad umělců a dalších veřejně známých osobností.

Ať už patříte mezi ty, kteří přes rok bedlivě sledují extraligu, nebo naopak nevěnujete ani letmý pohled výsledkové tabulce, budete určitě souhlasit s tím, že během sportovního utkání národního týmu platí: Co Čech, to trenér! Šampionát si v Česku nechá ujít jen málokdo, a hokej se proto obvykle stává vděčným tématem diskuzí napříč celou zemí. A je jedno, jestli máte s ledním hokejem osobní zkušenost jako hráč, nebo jste na bruslích nikdy nestáli.

„Chceme se na hokejový šampionát a dění okolo něj podívat trochu jinou optikou. Nejde jen o samotné výkony sportovců, ale i hokej jako fenomén, který prostupuje celým Českem. Naše diskuze budou věcné i vtipné,“ říká autor projektu, vedoucí sportovní redakce CNN Prima NEWS Pavel Skořepa.

Pořad Co Čech, to trenér! bude proto jiný, než jsou „klasická“ hokejová studia. Nečekejte v něm odborné diskuze ani detailní rozbory elektronickou tužkou. Sportovní redakce CNN Prima NEWS se rozhodla debatovat o hokeji jinak: Ve studiu bude moderovat nikoli hokejista, ale atlet Roman Šebrle a jeho kolegyně Pavlína Wolfová, která se obvykle věnuje náročným politickým debatám v pořadu 360°. Do diskuze bude ve studiu vstupovat i hokejový expert sportovní redakce CNN Prima NEWS Martin Tomaides, a především celá řada známých osobností, které mají k hokeji svůj vztah a mají na něj vlastní názor.

„Hokej mám ráda od té doby, co jsem s naším národním týmem strávila tři týdny na MS v Petrohradě. Mimochodem, tenkrát jsme to vyhráli a o tomhle sportu jsem tam v zázemí zjistila vážně spousty věcí, o kterých přemýšlím, kdykoli lítá puk po ledě. Podíváme se s Romanem na tuhle zábavu jinýma očima. S kouči, bývalými hráči, sportovními doktory, manželkami hráčů. Zkrátka s těmi, kteří mají o hokej alespoň trochu zájem. A jak víme, to je v naší zemi úplně každý,“ říká s úsměvem moderátorka Pavlína Wolfová.

Vztah k hokeji má i Roman Šebrle. „Jako atlet samozřejmě miluju léto. Mám ale rád i zimu, ovšem tu především kvůli hokeji. Jako malý jsem ho chtěl hrát, nicméně zůstalo tehdy u rybníkové ligy. Moc se těším na to, že probereme hokej ze všech možných stran a dostaneme se i k otázkám, které na jiných sportovních kanálech možná neuslyšíte,“ vysvětluje Roman Šebrle.

Diváci se můžou těšit na zástup zajímavých hostů. Už v pátek 21. 5. se v 11.30 před utkáním Rusko – Česko představí Karlos „Terminátor“ Vémola, který se chystá na příští zápas s ruským borcem. Přidá se i olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr a bývalá rychlobruslařka a v současnosti hokejistka Karolína Erbanová.

V dalších dnech budou o hokeji ve studiu diskutovat třeba hokejisté Jaroslav Bednář, Radek Smoleňák, Dušan Salfický, Martin Hanzal, Patrik Eliáš a Ondřej Pavelec. A vedle nich i známí lidé mimo hokejový svět, například herec Martin Dejdar nebo gastronom Zdeněk Pohlreich.

Celospolečenské hokejové diskuze, ve kterých nebudou chybět nadsázka ani humor, bude CNN Prima NEWS vysílat vždy v zápasové dny českého národního týmu.

Čas vysílání: Pátek 21. 5. – 11.30, sobota 22. 5. – 11.25, pondělí 24. 5. – 11.30, čtvrtek 27. 5. – 11.30, sobota 29. 5. – 14.25, pondělí 31. 5. – 11.30, úterý 1. 6. – 11.30. Reprízy ve 14.20.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.