CNN Prima NEWS v březnu sledovalo nejvíc diváků v historii stanice

CNN Prima NEWS má za sebou rekordní měsíc. V březnu stanice dosáhla celodenního share 2,41 % v CS 15+. Dařilo se i zpravodajskému webu CNNPrima.cz; nejvyšší návštěvnost dosáhl ve středu 2. března s výsledkem 953 432 reálných uživatelů. Dohromady oslovila multiplatforma CNN Prima NEWS rekordních 7 985 000 lidí v CS 10+. Zájem diváků o zpravodajství se zvýšil po napadení Ukrajiny Ruskem. CNN Prima NEWS konflikt od prvních dnů intenzivně pokrývá a na Ukrajině má stabilně minimálně 2 vlastní štáby.

CNN Prima NEWS v uplynulém měsíci sledovalo nejvíc lidí v historii stanice. Celodenní share v cílové skupině 15+ dosáhl 2,41 % a ve strategické cílové skupině 15–69 let byl pak share 2,33 %. Nejvyšší sledovanosti dosáhl kanál v období od 26. února do 6. března, kdy byl průměrný share v celodni 4,08 % v CS 15+.

Diváci vedle tradičně oblíbené Partie Terezie Tománkové sledovali zejména HLAVNÍ ZPRÁVY, nabízející zpravodajský souhrn uplynulého dne, a diskusní pořady K VĚCI a 360°. Úspěch zaznamenala i speciální vysílání ke konfliktu na Ukrajině a Speciál: 100 dnů vlády Petra Fialy, ve kterém odborníci a bývalí politici zhodnotili dosavadní úřadování nové vlády.

„Nasazení týmu CNN Prima NEWS bylo během uplynulého měsíce enormní a jsem rád, že naše zpravodajství přitáhlo k obrazovkám i mladší generaci diváků, která obvykle hltá informace z internetu. Moje poděkování patří nejen našim reportérským štábům přímo na Ukrajině, ale i dalším redaktorům, editorům, kameramanům, režisérům či zvukařům, kteří často pracovali nad rámec svých povinností a umožnili tak odvysílání mnoha speciálů pokrývajících dění na Ukrajině i zabezpečení standardního zpravodajského servisu, na který jsou naši diváci zvyklí,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Po útoku Ruska na Ukrajinu změnilo CNN Prima NEWS vysílací schéma. Vedle řady speciálů se zvýšil počet zpravodajských relací v týdnu i o víkendu. V sobotu diváci mohli sledovat zpravodajství už od NOVÉHO DNE přes večerní 360° až do pozdních nočních hodin.

 

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV, podmínka reache 3 min. souvisle, Facebook, Instagram, 21.02.2022 – 20.03.2022, NetMonitor, únor 2022, ke dni 21. 3. 2022, Celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho (TV, online, social)