CNN Prima NEWS během druhého roku na trhu ztrojnásobila počet diváků

Přesně před dvěma lety – 3. 5. 2020 – odstartovala multiplatforma CNN Prima NEWS. Druhý rok potvrdil vzestupnou trajektorii nastavenou v prvním roce a přinesl řadu rekordů. Díky kvalitně pokrytým klíčovým zpravodajským událostem, jako byly říjnové parlamentní volby či válka na Ukrajině, překonávala stanice CNN Prima NEWS i hranici 4% share v CS 15+ v celodni. A multiplatforma jako celek oslovila letos v březnu 7 783 000 lidí v CS 10+.

Nové formáty, tisíce hostů v debatách i zpravodajských pořadech, desítky speciálů nabitých informacemi, které lidi v době covidu nebo blízké války skutečně potřebují. I takový byl druhý rok na CNN Prima NEWS, který zároveň přinesl nárůst sledovanosti.

„Poslední rok přinesl řadu opravdu zlomových událostí, které ovlivnily životy nás všech. Jsem rád, že se redakce CNN Prima NEWS dokázala u klíčových momentů, jako byly volby do Poslanecké sněmovny ČR nebo nečekaná a tragická válka na Ukrajině, semknout a utvořit pevný, dobře sehraný, efektivně fungující tým. Pokrývání takových událostí vyžaduje obrovské nasazení, často za hranicí pracovních povinností. Proto bych chtěl celému týmu poděkovat. Za uplynulý rok se nám podařilo téměř ztrojnásobit celodenní sledovanost a stanice CNN Prima NEWS se nyní stabilně pohybuje na hranici 1,5 % v CS 15–69, která je pro nás klíčová,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc. Naráží přitom i na inovativní předvolební debaty Česko hledá premiéra, ve kterých mohli diváci pro jednotlivé diskutující kandidáty hlasovat pomocí QR kódů na obrazovce, a rozhodnout tak, která dvojice postoupí do závěrečné hodiny debaty. Nelze opomenout ani válečný konflikt na Ukrajině, kde měla CNN Prima NEWS řadu týdnů aktivní minimálně dva štáby, a to včetně dvojice Darja Stomatová a Ján Schürger, kteří si získali obdiv diváků za svou statečnost, když se rozhodli po propuknutí ruské invaze zůstat v Charkově na východě země, odkud další zahraniční štáby odjely.

Zlomové události druhého roku v jedinečném magazínu

Práci celého týmu platformy CNN Prima NEWS během druhého roku shrnuje výroční magazín s číslem 2. Na více než sto padesáti stránkách se dočtete nejen o tom, jak funguje zpravodajství jedné z největších redakcí v Česku, ale své místo zde mají i exkluzivní rozhovory. Mimo jiné s ředitelem skupiny Prima Markem Singerem nebo statečným válečným štábem CNN Prima NEWS – Darjou Stomatovou a Jánem Schürgerem – o hrůzách války, hrdinství i odvaze informovat z míst, odkud ostatní zahraniční štáby už dávno odešly, nebo tam vůbec nebyly. Celý magazín navíc doplňují skvělé reportážní fotografie.

Virtuální prohlídka největšího zpravodajského studia ve střední Evropě

Ke druhým narozeninám připravila redakce CNN Prima NEWS divákům i uživatelům jedinečný dárek. A to možnost ocitnout se virtuálně na místě, které jinak vídají jen na obrazovce. Zpravodajské studio CNN Prima NEWS mohou vidět z úplně nové perspektivy, a dokonce se v něm i pohybovat.

STUDIO NAVŠTÍVÍTE TADY: https://cnn.iprima.cz/virtualni-studio

 

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV, podmínka reache 3 min. souvisle, NetMonitor, Facebook, Instagram, březen 2022, ke dni 4. 4. 2022. Celkový zásah v populaci 10+ spočten podle E. J. Sainsburyho (TV, online, social).