BIZ BRUNCH představil aktuální trendy v Creative Sales

BIZ BRUNCH

Obchodní zastupitelství Media Club pro své klienty uspořádalo další ze série BIZ BRUNCH setkání. Aktuální novinky jim tentokrát představilo oddělení Creative Sales. Djalavian Harut, Radana Labajová a Tomáš Dragoun nechali hosty nahlédnout pod pokličku kreativní formy obchodních sdělení s cílem zviditelnění produktů v rámci natáčení a vysílání primáckých pořadů.

 

Specialisté kreativního obchodu, Radana Labajová a Tomáš Dragoun, přiblížili jednotlivé formáty obchodních sdělení optikou jak seriálové a zábavné tvorby, tak i lifestylových pořadů napříč všemi stanicemi skupiny Prima. Představili typy sponzoringu pořadů a programů, které se vyskytují bezprostředně u pořadu, či jingle sponzoring, který je propojen přímo s vybraným televizním kanálem, a letošní novinku Vánoční jingle sponzoring, kterou může obsadit pouze jediný klient. K vyššímu propojení s produktem mohou sloužit i injektáže. Jednou z jejich předností je to, že logo klienta je zakomponováno přímo do pořadu či děje vlastní tvorby, a diváci ho tak vnímají pozitivněji než v reklamě. Dalším nabízeným formátem obchodních sdělení je Product Placement, kdy je brand klienta přirozeně zakomponován do pořadu, seriálu, reportáže či zábavné show. Novinkou je PP rekvizitní, kde se s produktem klienta pracuje na dlouhodobější bázi, např. v seriálu. Posledním formátem je obchodní vytěžení tzv. minipořadu, což je edukativní krátký formát. Může obsahovat PP, být ohraničen sponzorskými vzkazy nebo obsahovat sponzorský vzkaz jako injektáž. Přestože má každý formát své omezení, vyplatí se do nich investovat, protože se jimi míří na klienta, který je těmito formáty obchodních sdělení lépe zasažen než spotovou reklamou.

 

Djalavian Harut, vedoucí kreativního obchodu, představil celkovou koncepci crossmediálních projektů a jejich sílu, protože díky jejich realizaci lze maximalizovat servis pro klienta. Ukázal i případové studie konkrétních klientů, jako např. Shelma či Fashion Arena, kde byly mimo již zmíněné formáty v rámci crossproma využity rekvizitní PP v seriálu ZOO, sociální sítě, platforma HbbTV, rádio a PR články a cílilo se na zvýšení Brand Awareness, představení nového brandu a jeho funkcionality či oslavu narozenin centra. Závěrem posluchače seznámil se speciálními vánočními kampaněmi jako Vánoční kalendář realizovaný s Mall.cz, loňskou Vánoční cestu a letošní Vánoční vaření s Kauflandem.