Alžběta II. 70 let na trůnu: CNN Prima NEWS připravila rozsáhlé čtyřdenní speciální vysílání

Británie se chystá na velkolepé oslavy a CNN Prima NEWS bude u toho. Královna Alžběta II. jako historicky první britský monarcha vládne už víc než 70 let. Platinové jubileum si budou ostrované připomínat řadou ceremoniálů i kulturních akcí, u kterých můžou být díky CNN Prima NEWS s reportéry na místě i diváci v Česku. Rozsáhlé zpravodajství s řadou speciálů začne už ve čtvrtek 2. června a pokračovat bude až do neděle. 

Britská královna Alžběta II. není jen miláčkem svého národa, ale pro mnohé Brity taky jednou z konstant. Mnozí totiž žádného jiného monarchu nezažili. A to někdy platí i pro celé rodiny včetně prarodičů. Ačkoliv královna milník sedmdesáti let na trůnu překonala už v únoru, je zvykem, že oslavy jsou posunuté, aby nepřipadaly na termín smrti jejího otce. To ovšem neznamená, že by byl zájem obyvatel ostrovů o něco menší. Chystají se několikadenní oslavy a CNN Prima NEWS nebude chybět u žádných zásadních událostí díky reportérovi zahraniční redakce Danielovi Konewkovi, který bude v Londýně od čtvrtka sledovat vše důležité. K tomu se diváci mohou těšit na komentáře a živé vstupy reportérů CNN International v čele se zpravodajem pro královskou rodinu Maxem Fosterem.

Od čtvrtka 2. června do neděle 5. června se budou moderátoři CNN Prima NEWS po celý den propojovat s kolegy v Británii a přinášet aktuální informace a zajímavosti. Během nejzásadnějších oslav a událostí nabídne CNN Prima NEWS speciály s řadou zajímavých hostů a exkluzivních reportáží z míst, kde se bude pohybovat královská rodina. Mezi hosty nebude chybět bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt, publicista Alexander Tomský, exministr zahraničí Cyril Svoboda, bývalý velvyslanec ČR ve Velké Británii Michael Žantovský a další.

 

Čtvrtek 2. června – Trooping the Colour

11.30–14.00 – Speciální vysílání s živým přenosem z vojenské přehlídky

Ve čtvrtek Británie oslaví narozeniny královny Alžběty II. Chybět nebude ani velkolepá přehlídka před Buckinghamským palácem včetně přeletu královského letectva. Z balkónu by měla vše sledovat samotná královna.

Pátek 3. června – Bohoslužba v katedrále sv. Pavla

11.55–14.00 – Speciální vysílání z Londýna

12.30 – Speciální K VĚCI s Jindřichem Forejtem

V pátek bude celá Británie sledovat slavnostní bohoslužbu s účastí královské rodiny a významných politiků a osobností.

Sobota 4. června – Dostihy a koncert pro královnu

Sobota přinese ostře sledované dostihové Derby Stakes v Epsomu a hlavně koncert pro víc než 20 tisíc lidí v Buckinghamském paláci, na kterém vystoupí hvězdy světového formátu. Naši reportéři budou sledovat na místě vše zásadní.

Neděle 5. června – Pouliční slavnosti a přehlídka

15.30–18.00 – Speciál Alžběta II. 70 let na trůnu

V neděli oslavy vyvrcholí hromadným pouličním obědem. Na akci se oficiálně přihlásilo na 60 tisíc lidí. Následovat bude velkolepá přehlídka, která se známým zlatým kočárem v hlavní roli a s pomocí digitálních technologií ukáže sedmdesátiletou cestu současné britské panovnice.