Zase mafián! Ani nový český seriál Duch nepromění herce z Harryho Pottera v klaďase

Smrtijed z Bradavic, zločinci Drago, Dragan, Predrag… Nejspíš díky ostře řezaným rysům dostává urostlý charismatický herec Predrag Bjelac (59) samé postavy záporáků. Nově natáčí po boku Štěpána Benoniho a Marty Dancingerové pro televizi Prima krimiseriál s názvem Duch. A vyfasoval opět roli mafiána. Jaká byla jeho reakce?

 

Padla první klapka nového krimiseriálu televize Prima Duch. O čem bude? V roli hlavního hrdiny – klaďase v něm hraje Emil Svoboda (Štěpán Benoni), který je vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Je sice policistou, ale ambice a odvaha mu trochu scházejí. Záda mu takříkajíc bude krýt vyšetřovatelka Radka (Marta Dancingerová), která má na rozdíl od něj pro strach uděláno. Je to schopná, ambiciózní žena, která má ráda přesnost, disciplínu. Místy je i celkem ironická. Radčina drsná a odvážná stránka Emilovi chybí. „V tom jsme od sebe na hony daleko,“ potvrzuje herečka Marta Dancingerová, která prý natáčení Ducha vděčí za setkání se svým filmovým hrdinou.

„Jsem velká fanynka Harryho Pottera, a když jsem se dozvěděla, že tady bude můj milovaný Igor Karkarov, tak jsem se z toho lehce fanouškovsky přizhroutila,“ přiznává se smíchem Marta Dancingerová. Kdo to neví, tak bývalého zlojeda Karakova ztvárníl v Harry Potterovi právě herec Predrag Bjelac. A odkud že sympaťáka s démonickým pohledem a sexy prošedivělými skráněmi ještě tak dobře znáte? Jako mafián řádí hned ve třech českých seriálech, v roli albánského mafiána jde po krku například Jankovi Linhartovi (Marek Lambora) v populárním seriálu Slunečná! 

Bjelacovi mafiáni: Drago, Dragan, Predrag a teď Darko

„Samozřejmě, že tu hraji mafiána, nic jiného se mně nenabízí, takže mafián Darko Besarabić. Ale je v tom trochu háček,“ naznačuje herec, který je po matce Chorvat a po tátovi Srb. Role záporáků ho ale nijak moc netíží. „Já jsem velice šťastný, že dělám se Štěpánem a s Martou, převážně máme společné všechny obrazy, dobře se bavíme a čas utíká. Celkem bude mít seriál osm epizod, ale každá z nich je velice aktuální a někdy se váže i na to, co se reálně stalo. To je zase nový přístup.“ Jaký bude mít doopravdy vztah s policisty a skutečný motiv, že vystupuje po jejich boku, to herec zatím prozrazovat nechce. „Musíte být trpěliví,“ usmívá se záhadně Predrag Bjelac.

V novém seriálu Duch se dále objeví Petr a Pavel Baťkovi, Petr Vaněk, Pavel Nečas, herečka makedonského původu Verica Nedeska a další.

Krimi novinka vzniká pod taktovkou režiséra Petra Bebjaka a Roberta Švedy v produkci DNA, producenta Rastislava Šestáka. Pod scénáři jsou podepsaní Peter Nagy, Tomáš Koňařík a David Laňka.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.