Veletrh čisté mobility e-SALON je zpět! Plný premiér a testů. Nenechte si ujít novou generaci zábavy!

Třetí ročník veletrhu čisté mobility e-SALON se po odmlce způsobené koronavirovou pandemií opět vrací ve svém standardním termínu. Tedy na podzim. V plné síle se představí tradičně na pražském výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Po předchozích skvělých ročnících se chce veletrh zaměřit na trendy v inteligentní ekologické přepravě a další novinky v high-tech světě. Úvodní den, jedenáctý listopad, bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře 12. listopadu. Potrvá do neděle 14. listopadu. Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ. Spoluorganizátorem akce je opět televize Prima.

Veletrh e-SALON je svou komplexností a velikostí událost evropského významu. Proto je jasné, že na něm budou některé klíčové produkty představeny v české premiéře. Například korejská automobilka KIA přiveze, coby jeden z lídrů elektrifikace v České republice, na e-SALON dva čistě elektrické modely – hlavní hvězdou bude Kia EV6 a dále pak e-Niro.

Elektrifikované novinky představí i Škoda Auto. Ford se pochlubí sportovně střiženým sportovním SUV Mustang Mach-E, Porsche supersportem Taycan a Mitsubishi technicky zajímavým SUV Eclipse Cross PHEV, které umí být „malou elektrárnou“ na cestách pro nejrůznější spotřebiče.

Mezi hlavní taháky se zařadí také novinka značky Dacia s názvem Spring, která se stane nejlevnějším elektromobilem na trhu s cenovkou pod půl milionu korun. Značka Renault se na veletrhu bude prezentovat prvním modelem nové generace „nativních“ elektromobilů Renault – novým Megane E-Tech, 100% elektrickým, který je zároveň prvním modelem pyšnícím se novým logem značky.

Návštěvníci uvidí i model Tesla Y. Audi ukáže nejen Q4 e-tron Sportback, ale i e-tron GT. Veřejnost se seznámí i s dalšími vozy mnoha automobilových značek, které v čisté mobilitě něco znamenají. Nebudou chybět Hyundai, VW osobní vozy s modely ID.3, ID.4, ID.5 a svoji premiéru bude mít i CUPRA BORN. Svět užitkových vozů budou, mimo jiné, zastupovat značky GOUPIL, tradiční značka VW, která předvede hned několik modelů dodávek, a to VW e-Crafter skříň, VW e-Crafter sklápěčka a VW Multivan eHybrid.

Testovací jízdy i odborné přednášky

Během veletrhu bude vyhrazen prostor pro demonstraci některých technologií, pro zájemce bude připravena registrace, kde si vyberou z prezentovaných značek a přihlásí se na testovací jízdu. Pro návštěvníky je připraveno i testování elektromotorek, elektrokol a dalších elektrovozítek.

Na veletrhu se představí i řada výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií, výrobců manipulační a komunální techniky a rovněž i výrobců elektrokol, která jsou v této době velmi populární. K vidění budou např. produkty společností Mountfield, Apache, Shimano, Unicorn, Phoenix Contact, TPC Industry a dalších. V průběhu výstavy bude možné

navštívit i přednášky na zajímavá témata, která budou určena jak odborné (čtvrtek, pátek), tak široké veřejnosti (o víkendu). Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa, spojené s alternativními pohony vozidel. Konat se bude také konference ČISTÁ MOBILITA, která proběhne první den veletrhu a je určena pro odbornou veřejnost. Druhý den pak bude věnován konferenci ENERGO SUMMIT, která je určena rovněž pro odborníky.

Setkání s hvězdami

Zábavu pro širokou veřejnost, především pro rodiny s dětmi, chystá i spoluorganizátor akce primácká agentura Solootions. Ta připravuje program podle zaměření jednotlivých televizních kanálů i stánek pořadu Autosalon, kde se mohou návštěvníci potkat s moderátory oblíbeného pořadu. Dále se mohou těšit na rally simulátor pro odvážné a adrenalinu chtivé a virtuální realitu pod záštitou Prima COOL. Stanoviště Prima ZOOM nabídne setkání s přírodou. Tedy pohled do budoucna, kdy by technologie i příroda měly žít a fungovat ve vyrovnané symbióze, dámy si budou moci odpočinout v zóně Prima LOVE. Navíc návštěvníci veletrhu budou mít šanci setkat se s tvářemi televize Prima, například seriálu Slunečná, zpravodajství ad.

Generálním partnerem veletrhu je skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již přes deset let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 320 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Podrobnosti o veletrhu a doprovodném programu na www.e-salon.cz.

 

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.