Televize Prima přichází s pořadem z tísňové linky 112

Televize Prima od 3. prosince přináší na obrazovky sérii příběhů v novém pořadu Linka 112. Čtyři dispečeři a jejich boj o čas. Boj o záchranu lidských životů, který probíhá doslova 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Skutečné události, drama a napětí. Linku 112 volají lidé, kdykoli se ocitnou v nouzi. Dispečeři řeší případy, kdy jde o život nebo třeba i jen o pomoc a rychlé přivolání složek Integrovaného záchranného systému.

Inovativní projekt FTV Prima má za cíl nejen pobavit, ale také přiblížit, co se děje na lince 112. Jak náročná práce dispečerů je, proč je ale její bezchybná funkce nezbytná. Čtyři dispečeři, jejich boj o minuty, který dokáže zachránit lidské životy. „Mnoho lidí zná jejich hlas. Díky pořadu Linka 112 ale budete mít možnost vidět, jak bezejmenní hrdinové pracují a zachraňují lidské životy. Považujeme za velmi důležité alespoň takto ocenit jejich náročnou práci, které by si měl vážit každý. Je to totiž jedna z profesí, u kterých se nedá predikovat, kdy ji bude potřebovat každý jeden z nás. I proto považuji celý projekt za jakýsi dík všem profesionálům, kteří denně pracují na záchraně životů. Navíc věříme, že informace v celé sérii obsažené pomohou při rozhodování, jak se zachovat, také divákům, kteří se mohou kdykoliv ocitnout v krizové situaci,“ říká Lenka Hornová, ředitelka obsahu FTV Prima.

Pořad Linka 112 volně navazuje na příběhy Policie v akci a je taktéž v maximální možné míře založen na skutečnosti. Rekonstrukce jednotlivých příběhů jsou vytvářeny týmem odborníků, v dispečinku najdete skutečné profesionály, kteří svou práci považují za poslání. Jak vysvětluje Daniela Byrtusová, hlavní dispečerka z pořadu Linka 112: „Práce na lince 112 je důležitá, protože pomáhá – teď hned. V reálném čase. Okamžitě tak vím, jestli jsme zachránili život, chytili pachatele trestného činu nebo přestupku, případně jinak pomohli volajícímu. To je na práci na lince 112 to nejkrásnější.“

Televize Prima věří, že tímto pořadem dokáže šířit osvětu mezi veřejností při poskytování první pomoci. „Pokud se stanete přímým účastníkem či svědkem nehody, případně pokud někdo ze spoluobčanů bude potřebovat vaši pomoc, stále mějte na paměti, že při pomoci ostatním musíte především zajistit bezpečí sám sobě. Protože jste v daný okamžik jedinou spojkou s dispečinkem 112. Teprve poté se můžete vrhnout na pomoc potřebným,“ dodává Daniela Byrtusová.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.