E-SALON PŘEDSTAVÍ NOVINKY ZE SVĚTA INTELIGENTNÍ DOPRAVY, NAHLÉDNE I DO CHYTRÝCH MĚST

TV Prima a společnost ABF připravují první ročník veletrhu e-SALON, jediného autosalonu v Evropě orientovaného komplexně na čistou mobilitu a infrastrukturu.
Na výstavišti v pražských Letňanech se ve dnech 15.-18. listopadu 2018 představí žhavé novinky ze světa inteligentní udržitelné dopravy, služby carsharing i koncept chytrého města Smart Prague. Návštěvníci veletrhu se mohou těšit na hvězdné Audi e-tron, elektromobil Aixam, simulátor dopravní nehody, testovací jízdy, elektrické koloběžky, elektrokola, elektromobily, hybridy, elektrický Jaguar I-PACE, a dokonce i na elektroletadlo!

Veletrh e-SALON provede návštěvníky budoucností dopravy, představí přibližně stovku ekologických vozů a v české premiéře odhalí hned 4 žhavé novinky. Sérii otevře Audi e-tron, které veřejnost poprvé spatřila při slavnostním odhalení začátkem září v americkém San Francisku. Lexus ukáže české veřejnosti nový manažerský sedan vyšší střední třídy Lexus ES. S užitkovým modelem e-Crafter se přijede blýsknout Volkswagen a čtvrtá premiéra na domácí půdě bude patřit hybridu Toyota Chamry. Značka Jaguar/Land Rover se bude prezentovat unikátním modelem I-PACE, prvním ryze elektrickým vozem značky Jaguar s výkonem 400 koní a dojezdem až 470 km.

Dvěma klenoty z exkluzivní sběratelské edice se pochlubí automobilka BMW. Modely BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition se vyznačují unikátním dvoubarevným provedením, v němž zlatá přední část plynule přechází do černé zádi. Příznivce letectví jistě zaujme sportovní elektroletadlo ΦNIX, které se hlásí k nástupu alternativních pohonů s minimalizací ekologických zátěží, hlukového a tepelného smogu, výfukových emisí i snižování provozních nákladů. Lákadlem stánku společnosti Siemens bude historická obytná dodávka Volkswagen T2, přezdívaná Bulli. V Praze bude k vidění unikátní prototyp, obytný vůz z roku 1979, který byl přestavěn na elektromobil a získal nové jméno, Bull-E. Legendární mikrobus je dodnes symbolem hnutí hippies, jehož členové v autě v létě žili a brouzdali Amerikou.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON je Skupina ČEZ, partnerem také hlavní město Praha. Akce se uskuteční v PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 15.–18. listopadu 2018. Určena je laické i odborné veřejnosti.

Více na www.e-salon.cz

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.