SVĚTOVÝ DEN TELEVIZE OSLAVUJE SOUČASNOU PODOBU TELEVIZE NA CELÉM SVĚTĚ

Televizní společnosti po celém světě slaví 21. listopadu Světový den televize. Připomínají nám neustálou a intenzivní přeměnu televize do podoby, která nám přináší zážitek z veškerého videoobsahu. V rámci každoroční iniciativy OSN se bude na celém světě vysílat a sdílet online třicetisekundový spot, který vás vybídne k objevování všech tváří televize.

Televize zítřka, vytvořená již dnes

Světový den televize letos slaví 25. výročí této iniciativy, kterou zahájila OSN v roce 1996. Této zvláštní příležitosti využívá k oslavě pravdy, která platí po celém světě: televize se vyvinula a přináší mnohem víc než dřív. Televize je dnes dostupná kdykoli, doma i mimo domov, na velkých i malých obrazovkách – živě nebo na streamu. Nabízí jak kolektivní, tak ryze osobní zážitky. Je také měřitelná, propojená, personalizovaná a umožňuje cílení.

 

Televize nás všechny během pandemie covidu-19 spojila. Informovala nás, vzdělávala, bavila, a dokonce inspirovala. Na nedávné konferenci OSN o změně klimatu COP26 hráli zásadní roli vysílatelé z celého světa. Ukázali nám výzvy a řešení při vzájemné spolupráci v boji s klimatickou změnou. Ať žije televize jako médium, které sjednocuje!“ uvedla Caroline Petitová, náměstkyně ředitele Regionálního informačního centra OSN pro Evropu (UNRIC).

„Je případné, že u příležitosti 25. výročí Světového dne televize se nejen díváme zpět na neotřesitelný vývoj televize, ale zároveň dychtivě vyhlížíme budoucnost. V samotné DNA našeho média je zapsáno, že se průběžně transformuje a plní potřeby naší doby. Poskytuje divákům, televizním společnostem i marketérům nové platformy, nové možnosti a nové nápady. S tímto vědomím se nedočkavě těšíme na dalších 25 let i na všechny inovace, které nám televize přinese, aby nám poskytla ještě působivější zážitek,“ prohlásila Katty Roberfroidová, generální ředitelka, egta.

Další informace naleznete na stránkách http://www.worldtelevisionday.com

Zdroj: Egta.com