Skupina Prima jako první v ČR použila na TikToku reklamní formát TopView

Skupina Prima v rámci kampaně na seriál Sestřičky použila jako první společnost v České republice reklamní formát TopView na TikToku. Po spuštění aplikace TikTok viděli uživatelé jako první příspěvěk 20s video, které poutalo na návrat doktora Hofbauera (Marek Němec) do nemocnice v Rubavě. Při prokliku na spot se uživatelé dostali na hlasování o nejvíc sexy doktora v Rubavě.

„Rozhodli jsme se, že v rámci již zavedeného seriálu Sestřičky otestujeme nový reklamní formát TopView na TikToku a jeho prostřednictvím napoutáme návrat oblíbeného hrdiny i u mladší cílové skupiny. Výsledek předčil naše očekávání, díky prémiové pozici videa a jeho automatickému přehrávání jsme oslovili 560 380 uživatelů a dosáhli 1 953 570 impresí. Celkový click-through rate (CTR) byl 8,89 %, což je dvojnásobek průměrného Facebook engagementu,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima, a dodává: „Přidanou hodnotou kampaně bylo i to, že využití nového formátu neuniklo pozornosti nejen fanouškům, ale i samotným influencerům.“

Spousta lidí si myslí, že TikTok je platforma pro děti. Ano, publikum na TikToku je mladší než například na Instagramu, takže je potřeba personalizovat reklamu tak, aby zapadla do organického obsahu. Na druhou stranu více než 60 procent všech aktivních uživatelů je u nás starší 18 let, takže pro spoustu firem jde o velmi relevantní marketingový kanál, se kterým můžeme v Česku díky našemu partnerství s TikTokem zasáhnout vice než 1 milion uživatelů,“ uvádí k platformě TikTok Jan Pátek, CEO Business Factory. 

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.