SINNERS ovládli Vodafone MČR v počítačových hrách. Finále se stalo nejsledovanějším esportovým zápasem v historii Česka

Nejprestižnější český esportový turnaj zná svého šampiona. Osm nejlepších českých celků ve hře Counter-Strike vstoupilo do jubilejního desátého ročníku Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách s nejvyššími ambicemi. Na zlato ale nakonec mohl dosáhnout jen jeden. Vítězi se stali SINNERS, kteří byli hlavním favoritem. Ve finále si poradili se svými soupeři z Entropiq poměrem 3:1 a úspěšně tak zakončují českou esportovou sezónu. I díky tomu si hráči SINNERS odnesou největší porci z celkové finanční dotace 170 000 korun. Finálový duel se navíc stal nejsledovanějším českým esportovým zápasem historie.

Cesta za titulem začala pro tým SINNERS ve skupině B. Z ní spolu s budoucími vítězi postoupil také druhý finalista Entropiq. S turnajem se naopak v základní fázi rozloučily organizace ENTERPRISE esports a Sampi.Tipsport. Ze druhé skupiny se do semifinále probojovali hráči CZC.eSuba a Eclot Gaming, naopak mezi smutné týmy se zařadily Dark Tigers a eEriness MARVO. V prvním zápase play-off na sebe narazili právě SINNERS a CZC.eSuba. Ta dokázala do každého zápasu vstoupit jako uragán, ale nedokázala žádnou mapu zakončit. Finálovou účast si tak po skvělých obratech a výsledku 2:0 zajistil první jmenovaný. Jeho soupeřem se stali hráči z Entropiq, kteří dokázali porazit Eclot Gaming také poměrem 2:0. Finále nabídlo nejlepší bitvu celého mistrovství. SINNERS vůbec poprvé v turnaji ztratili mapu. V tu chvíli již ale vedli 2:0. Entropiq tak pouze snížili. Hned poté ale opět ztratili a z titulu mistrů Česka se radují SINNERS, kteří tak zakončují domácí sezónu, ve které vyhráli vše, co mohli. Kromě finanční odměny si takzvaní hříšníci odnesli unikátní pohár vytvořený k desátému ročníku turnaje, který váží 26 kilogramů.

Finále lámalo rekordy ve sledovanosti

Cestu SINNERS za titulem v letošním roce sledoval rekordní počet diváků. Závěrečná fáze turnaje ve hře CS:GO letos vygenerovala přes 700 000 zhlédnutí, z toho téměř půl milionu na platformě Twitch. Celkem odvysílal pořadatel PLAYzone přes 57 hodin esportových zápasů v pěti dnech. Vyvrcholení bylo právě finále, které překonalo hranici 210 000 zhlédnutí. Finále se tak stalo nejsledovanějším zápasem v historii českého esportu.

„Děkuji hráčům za skvělé výkony a divákům, kteří své oblíbené týmy podporovali a u svých monitorů či televizních obrazovek sledovali přímé přenosy. Jsem rád, že jich dorazilo opravdu hodně a užili si s námi skvělé zápasy i jedinečné studio. Velká gratulace patří také týmu SINNERS, který zaslouženě dokráčel až na vrchol. Hra Counter-Strike: Global Offensive zná své šampiony, ale Vodafone Mistrovství České republiky ještě nekončí. Již tento pátek pokračují zápasy těch nejlepších v oblíbené battle royale hře PUBG. I tam se určitě dočkáme zajímavých momentů plných emocí. I během těchto zápasů si budou moci diváci užít všechny technologické vychytávky našeho studia,“ říká Tomáš Mikula, hlavní organizátor Vodafone MČR v počítačových hrách.

Speciální produkce

Letošní turnaj byl unikátní díky vysoké úrovně produkce, která nemá v Česku obdoby. Každý rok přicházejí organizátoři agentury PLAYzone s novými inovacemi a nejinak tomu bylo i u jubilejního desátého ročníku. Diváci fandili svým týmům nejenom u obrazovek a monitorů, ale pomocí platformy ZOOM se mohli setkat s ostatními fanoušky svého týmu a stát se součástí živého vysílání. Díky tomu tak alespoň částečně byli součástí největší české esportové akce, která se za normálních okolností koná v rámci brněnského festivalu Life!. Ten každoročně navštěvuje přes 50 000 lidí.

Fanoušci si kromě zápasů mohli užít také bohatý přestávkový program s tradiční tombolou o monitory či špičkový herní počítač. O něj si zasoutěžili i v rámci bloku určeného iniciativě Zdravý hráč. Zároveň se také dozvěděli, jak se mají během přestávek správně protahovat, aby se jim ulevilo od sezení u počítače. Mezi jednotlivými hrami provázely diváky také přední osobnosti českého esportu. Analytický rozbor situací navíc nabídl jeden z nejpovolanějších. Pozvání organizátorů přijal Milan Švejda alias Striker, který patří mezi nezkušenější redaktory magazínu hltv.org, největšího světového serveru o hře Counter-Strike: Global Offensive.

Pětidenní turnaj ve hře Counter-Strike: Global Offensive diváci sledovali nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí nabídla také HbbTV televizních stanic Prima.

Vítězové letošního ročníku Vodafone Mistrovství České republiky si kromě finanční odměny odnesou také unikátní pohár, který měří 80 centimetrů a váží více než 26 kilogramů. Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se akce uskutečnila. Strategickým partnerem se pro tento rok opět stal operátor Vodafone, generálními partnery pak byli výrobce počítačů HAL3000, sázková kancelář Tipsport. Hlavními partnery soutěže byli výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC, výrobce herního příslušenství Trust Gaming a výrobce herních židlí DXRacer.

Výsledky Vodafone MČR v počítačových hrách – hra Counter-Strike: Global Offensive.

Skupina A

CZC.eSuba                        2:0         eEriness MARVO

Dark Tigers                        1:2         Eclot Gaming

CZC.eSuba                        0:2         Eclot Gaming

eEriness MARVO               0:2         Dark Tigers

CZC.eSuba                        2:1         Dark Tigers

Skupina B

SINNERS                           2:0         Entropiq

ENTERPRISE                    1:2         Sampi.Tipsport

SINNERS                           2:0         Sampi.Tisport

Entropiq                              2:1         ENTERPRISE

Sampi.Tipsport                   1:2         Entropiq

Semifinále

SINNERS                           2:0         CZC.eSuba

Eclot Gaming                      0:2         Entropiq

O třetí místo

CZC.eSuba                        2:1         Eclot Gaming

Finále

SINNERS                           3:1         Entropiq

 

Odkazy na vysílání

Twitch PLAYzone: https://www.twitch.tv/playzonecz

Facebook Prima COOL: https://www.facebook.com/primacool

webová stránka Vodafone MČR v počítačových hrách: www.mcrpc.cz

 

Zdroj: Playzone.cz