Rekordní počet diváků sledovalo ESL One Cologne na Prima COOL

Televize Prima COOL ve spolupráci s ESL odvysílala další z řady eSport turnajů, tentokrát nejprestižnější evropský Counter Strike: Global Offensive turnaj ESL One Cologne. Přímé on-line přenosy celkem vidělo přes 150 000 unikátních diváků během pěti dní. Celkově diváci zhlédli přes 75 000 hodin. Televizní záznam, který vysílala stanice Prima COOL v noci z neděle na pondělí 16. července pak sledovalo dalších 9 000 diváků (share 12,43 %) v cílové skupině 15-25 let.

Od úterý 4. července mohli sledovat diváci Prima COOL zápolení mezi nejlepšími světovými CS:GO týmy světa. Vyvrcholení turnaje, které se odehrálo v neděli 16. července v podvečer, pak sledovalo přes dva a půl tisíce diváků simultálně, na platformách HbbTV, Twitch.tv a Prima-COOL.cz. Ve finále šampionátu se utkala aktuální světová jednička, brazilští SK Gaming a jejich vyzyvateli byli nečekaně američtí Cloud9. V jednoznačném finále se pak z titulu vítězů radoval prvně jmenovaný tým, který si odnesl i finanční dotaci v hodnotě sto tisíc dolarů.

Studio COOL E-SPORT přineslo divákům kompletní informační servis, kdy od úterý do neděle odvysílalo studio v čele s tváří Prima COOL Zdeňkem Princem přes sto čtrnáct hodin přímého on-line přenosu. „V západních zemích, hlavně v Německu a ve Skandinávii, je eSport už brán jako normální sport, a je mi potěšením říci, že jsme se stali jedničkou na českém trhu. Vzrůstající zájem diváků i partnerů o naše přenosy jsou toho jen důkazem,”  řekl ředitel nových médií FTV Prima Daniel Grunt.

Hlavními partnery pro přenos z kolínské Lanxess Arény byly společnosti HP OMEN a KFC. Tyto dvě značky pak ještě doplnila sázková kancelář Tipsport, která ukazuje, že   o e-Sporty je zájem i na poli kurzových sázek. Díky crossmediálnímu zásahu Prima COOL bylo možné partnery vidět na sociálních sítích, webových stránkách, v televizním vysílání a také na platformách HbbTV a Twitch. Již nyní se těší Prima COOL na další přenosy, z druhé sezóny ROG COOL Ligy, kdy se přenosy zaměří opět na tuzemské hráče.