Rekordní HLAVNÍ ZPRÁVY i speciál 360° v letním studiu s předsedy největších stran a hnutí

Druhý prázdninový týden přinesl pro CNN Prima NEWS několik rekordů. HLAVNÍ ZPRÁVY zaznamenaly za uplynulý týden zatím nejvyšší průměrný share na zpravodajské stanici – 4,1 % v CS 15+. Rekordní byla i nedělní Partie PLUS a web CNNPrima.cz se dostal mezi TOP 3 zpravodajské weby v Česku. Tým oblíbeného publicistického formátu 360° navíc opět připravil letní speciál. Pozvání k rozhovorům v letním studiu s Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem přijali předsedové a předsedkyně největších českých politických stran a hnutí. Vysílat se budou od pondělí 24. července ve všední dny od 21.00.

Multiplatforma CNN Prima NEWS stále roste a u diváků boduje i o prázdninách, které bývají mezi novináři označovány za okurkovou sezónu s nižším zájmem diváků o zpravodajství. V uplynulém týdnu zaznamenaly HLAVNÍ ZPRÁVY jen na programu CNN Prima NEWS nejvyšší průměrný share od startu stanice – 4,1 % v CS 15+. Zatím nejvyšší share měl i diskusní pořad Partie PLUS, který v létě mimořádně vysíláme v čase oblíbené Partie Terezie Tománkové. Nedělní vydání mělo share 7,62 % v CS 15+. Úspěch u diváků slavil minulý týden také další živý přenos ze série speciálů přímo z Evropského parlamentu. Speciál: České zájmy v Evropě zasáhl ve večerních hodinách celkem 158 000 diváků starších 15 let.

„Jsem rád, že diváci oceňují naše debaty s europoslanci přímo z Evropského parlamentu, které i v hlavním vysílacím čase přitáhnou desítky tisíc lidí. Další speciály z Bruselu a Štrasburku nabídneme už v září. Na evropskou problematiku, její dopady na život v Česku, a zejména na české zájmy v Evropě se stále víc zaměřujeme zejména proto, že nejbližší volby, které náš čekají, jsou ty do Evropského parlamentu příští rok,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Tomáš Vojáček.

Dařilo se i webu CNNPrima.cz, který obsadil s počtem 1 843 212 reálných uživatelů třetí místo mezi zpravodajskými weby v Česku.

„Témata ohledně dovolených, počasí, nedostatku léků či situace kolem plateb v hotovosti v restauracích čtenáře zaujala natolik, že jsme nezaznamenali obvyklý pokles zájmu o zpravodajství v letních měsících. Základem je pro nás co nejvíce vytěžit obsah připravovaný ve spolupráci televizní a online redakce, plus navíc přinášet na webu rozpracovaná servisní témata, analýzy či zajímavé rozhovory a příběhy. Díky tomu má zásah celá naše multiplatforma,“ uvedl ředitel online zpravodajství Tomáš Večeřa.

Speciál 360° v letním studiu s předsedy největších stran a hnutí

Deset předsedů a předsedkyň největších politických stran a hnutí v Česku usedne po roce znovu do letního prosluněného studia na terase budovy FTV Prima. Odlehčené ovšem letos bude jen prostředí. Témata zůstávají ryze politická a zaměřená na to, co lidé v Česku aktuálně nejvíc řeší zejména ve spojitosti s Evropskou unií. S moderátory Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem budou postupně diskutovat tito hosté:

Pondělí 24. 7.

Petr Fiala (ODS), premiér a předseda strany

Úterý 25. 7.

Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí

Středa 26. 7.

Tomio Okamura (SPD), předseda hnutí

Čtvrtek 27. 7.

Marian Jurečka (KDU-ČSL), předseda strany

Pátek 28. 7.

Michal Šmarda (SOCDEM), předseda strany

Pondělí 31. 7.

Ivan Bartoš (Piráti), předseda strany

Úterý 1. 8.

Andrej Babiš (ANO), předseda hnutí

Středa 2. 8.

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předsedkyně strany

Čtvrtek 3. 8.

Robert Šlachta (Přísaha), předseda hnutí

Pátek 4. 8.

Kateřina Konečná (KSČM), předsedkyně strany

V čem zlepšuje Evropská unie život v Česku? A v čem ho naopak komplikuje? Je správné rozhodnutí přijmout migrační pakt i se solidárními platbami za uprchlíky v nejpostiženějších státech?

„Přijali jsme největší počet ukrajinských uprchlíků na hlavu v Evropě a zvládli jsme to, zvládli jsme to bez sociálních problémů, teď musíme zvládnout nelegální migraci,“ řekl pro CNN Prima NEWS premiér Petr Fiala z ODS. Předseda Starostů Vít Rakušan tvrdí, že platit má smysl a je to pro Česko vítězství. „EU s tím nepřišla. Byl to náš nápad, náš tlak,“ prohlásil. Jenže z opozice přichází velká kritika. „To není zrada, je to přímo vlastizrada, vláda tu odsouhlasila bez jakéhokoli mandátu povinné přijímání migrantů z afrických a islámských zemí,“ prohlásil šéf SPD Tomio Okamura. „Pan Rakušan zradil, vůbec tomu nerozumí,“ reagoval předseda nejsilnějšího opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Mělo by Česko přijmout euro? „Mojí ambicí bude, aby to bylo téma pro příští vládu, nastavit to tak, že budeme do roku 2030 součástí eurozóny. Devět z deseti Slováků by neměnilo,“ vzkazuje kritikům eura předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Prostor ale samozřejmě dostane i velmi diskutovaná, tzv. Zelená dohoda, přípravy jednotlivých stran a hnutí na blížící se volby do Evropského parlamentu a další zásadní témata.

Speciální letní vydání 360° s Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem startuje v pondělí 24. 7. a na CNN Prima NEWS bude pokračovat dva týdny až do 4. srpna, ve všední dny vždy od 21.00 hodin.

Zdroj: ATO-Nielsen, podm. reache 3 min. souvisle, CS 15+

Zdroj: Netmonitor – SPIR. Data od 10. do 16. července 2023