Receptář prima nápadů vstupuje do sezony s novým logem a znělkou

Modernější, dynamičtější, odlehčená a hravá. Taková je nová znělka oblíbeného hobby magazínu Receptář prima nápadů, se kterou odstartuje v neděli 5. března jarní sezonu. Pořad představí i svěží verzi loga, které doplňuje jeho celkovou vizuální identitu. Premiérové díly nabídnou divákům pestrou škálu témat v rubrikách, na které jsou zvyklí. Úvodní epizoda sezony se zaměří například na chov afrického ježka nebo řez ovocných stromů, poradí i to, jak opravit rýhu v podlaze nebo si zrenovovat truhlu.

Receptář prima nápadů je stálicí televizních obrazovek již pěknou řádku let. K jeho poslední vizuální obměně došlo při jeho návratu do vysílání v roce 2016. Za tu dobu ušel pořad velký kus cesty, představila se v něm celá řada moderátorů i rubrik. Ruku v ruce s modernizací jeho obsahu tak musela přijít i nová znělka a logo,“ říká Stanislav Knotek, ředitel společnosti Prima DOMA Media, která pořad vyrábí.

Naším cílem bylo připravit pro diváky svěží a dynamičtější znělku, která bude hravá, a zároveň odrazí širokou škálu témat, jež pořad nabízí. Spolu s jednoduchým a vizuálně čistým logem tvoří harmonický celek a věříme, že se bude divákům líbit,“ doplňuje dramaturg pořadu Pepa Libický.

První díl nové sezony pozve diváky ke kontrole balkonových a pokojových rostlin po zimě a poradí, jak na jaře povzbudit jejich růst i zdraví. Chybět nebude samozřejmě ani rubrika Na Míru, ve které se její moderátor pustí do renovace truhly za použití křídové barvy. V kuchyni Luboš Rychvalský s Oldřichem Navrátilem předvedou, jak Beze ztrát zpracovat celer. Markéta Mayerová v Parťácích od fochu rozebere s odbornicí, jak na servis plynových kotlů po skončení topné sezony. Minutový manžel se vrátí s Lekcemi pro ženy a předvede, jak opravit rýhu v podlaze. Napřírodno vysvětlí a ukáže, jak provést jarní řez ovocných stromů. Veterinární poradna se zblízka zaměří na pichlavého mazlíčka – afrického ježka – a jeho chov. Pořad přinese i návod, jak mít doma zdravější prostředí pomocí vysoušení zdiva.

Pořadem bude i nadále provádět zkušený moderátor Oldřich Navrátil, kterému po boku nebude ani v jarní sezoně chybět moderátorka Eva Borská. Společně tentokrát přidají ruku k dílu a pustí se do budování zahrady.

 

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ sledujte v neděli 5. března 2023 v 11.50 na Primě