RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ slaví 20 let na Primě. Připravil speciální díl i edici společenských her

Oblíbený magazín slaví letos v září již 20 let na obrazovkách televize Prima. RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ si proto pro diváky připravil nejen další sezonní rady a tipy, ale přináší i dva dárky. Prvním je speciální narozeninový díl, kterého se diváci dočkají hned první zářijovou neděli. Druhým je narozeninová edice společenských her, které pořad připravil společně s rodinnou firmou Dino Toys. Ty se na pultech hračkářství, knihkupectví a webu vydavatele Dino Toys objeví den po odvysílání narozeninového dílu.

 

Na pultech prodejen se fanoušci dočkají Souboru 20 her ke 20 letům Receptáře s těmi nejlepšími klasickými hrami a Kvízových her RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ, kde najdou záludné otázky nejen zahrádkáři, ale i kutilové, chovatelé a chalupáři.

Velmi nás těší, že můžeme spolupracovat s takovou stálicí televizního světa, jakou je RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ. Společně jsme vytvořili hned dvě hry, které si užijí malí i velcí. Soubor 20 her ke 20 letům pořadu nabízí ty nejlepší klasické hry ať karetní, nebo deskové v originálním designu, který ladí s pořadem. Kvízová hra pak zábavnou formou prověří znalosti větších hráčů na 180 otázkách pro zahrádkáře, kutily a chovatele z oblastí zahrada, dílna a domácnost,“ upřesňuje obsah edice Ivana Maršálová, marketingová ředitelka Dino Toys. Hry bude možné zakoupit na pultech hračkářství a webu Dino Toys od začátku září za velmi příznivou cenu.

Tím však novinky pořadu nekončí. Mezi jeho redaktory se od podzimu nově zařadí i herec Jaromír Nosek, který bude diváky v rubrice „Na Míru“ pravidelně zvát do své dílny. Během pandemie koronaviru totiž vyměnil divadelní prkna za práci na stavbě a o svoje zkušenosti se podělí i s diváky. Přinese návody, jak si krok za krokem vytvořit originální kusy nábytku nebo zahradní pomůcky.

Speciální narozeninový díl ke 20. výročí RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ se na obrazovkách televize Prima objeví už první zářijovou neděli kolem poledne. Nebude v něm chybět narozeninový dort, recept na drink k narozeninovému přípitku, odrůdy zeleniny, které i po 20 letech nabízejí bohatou úrodu, nebo výsadba památného stromu k jubileu pořadu. To vše samozřejmě pod taktovkou moderátora Oldřicha Navrátila, který tentokrát k natáčení přizval i svou manželku Moniku.

Zajímavosti k 20 letům RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ na Primě

  • RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ se na Primu přestěhoval před dvaceti lety, jeho první díl se vysílal 9. září 2001.
  • Pořad od svého prvního dílu prošel celou řadou změn, včetně osoby moderátora. Prvních několik let ho uváděla dvojice – nejprve byla partnerkou Přemka Podlahy Šárka Tomanová, později Kateřina Dušková. Dnes již legendární moderátor pořad opustil po dlouhých třinácti letech v červnu 2014. Zbytek sezony moderoval už Alexander Hemala. Po roční pauze se pořad vrátil na obrazovky nejen s mírně pozměněným názvem VÁŠ PRIMA RECEPTÁŘ, ale také s novou grafikou, studiem i moderátorem v podání Václava Postráneckého. Toho na podzim 2018 před kamerou vystřídal Oldřich Navrátil.
  • Od obnovení pořadu v roce 2016 bylo natočeno 185 dílů pořadu. V nich se odvysílalo přes 1361 reportáží, které dávají dohromady téměř 3000 hodin materiálu. Točilo se ve více než 450 různých lokacích a v RECEPTÁŘI PRIMA NÁPADŮ vystoupilo na 650 odborníků. Příprava jednoho dílu pořadu zabere zhruba 14 dní.
  • V letech 2001–2014 bylo vyrobeno 626 dílů pořadu spolu se 101 speciálními díly Nedělního Receptáře.
  • Celkem tak bylo na Primě za zmiňovaných 20 let odvysíláno 811 premiérových dílů pořadu RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ (Váš prima receptář).
  • RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ přinesl v roce 2018 svým fanouškům ty nejlepší rady a návody i ve stejnojmenné knize.
  • Od obnovení pořadu v roce 2016 byla nejsledovanější epizodou RECEPTÁŘE PRIMA NÁPADŮ epizoda z 22. března 2020, kdy si ji nenechalo ujít 581 000 diváků v CS 15+ (share 21,22 %).

 

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.