Radio Beat oslavilo svůj svátek

Vilém Čok

25. října, tedy na Beátu (vysl. „býtu“), slaví Radio Beat tradičně svůj svátek. Na stejný den už před léty vyhlásilo mezinárodní den českých rockových muzikantů. Právě s nimi tento den opět oslavilo.

Program byl po celý den plný hvězdných hostů. Každou hodinu studio ožívalo díky přítomnosti jiné rockové legendy. Přitom nešlo o klasické rozhovory, naopak. Z rockerů, muzikantů se na jeden den stali moderátoři a bylo jen na nich, co Beaťákům řeknou a pustí.

Volno dostali Beatoví moderátoři i zprávaři. Místo nich za mikrofon zasedl a zpravodajské Sváteční guláše připravil všem známý Jiří Babica, sám velký fanda rocku a Radia Beat.

Sváteční vysílání na Radiu Beat odstartoval Lou Fanánek Hagen z kapely Tři Sestry. Toho postupně vystřídali Tomáš Hajíček ze skupiny Krucipüsk, Vilém Čok, Michal Prokop, Luboš Pospíšil. Dorazil také Ivan Hlas, Ondřej Hejma ze Žlutého psa, Pavel Váně z kapely Progres 2, nebo Vladimír Šťástka alias Motýlek Savec z Visacího zámku. Ke slovu se dostal i Pepa Lábus. Ten vyměnil svůj tradiční zprávařský mikrofon za ten moderátorský.

Pro posluchače Beatu, Beaťáky, byl sváteční den do poslední chvíle překvapením. O tom, kdo přijde do studia předem nevěděli. Každý host byl prozrazen teprve ve chvíli, kdy promluvil do éteru. Každý z posluchačů měl ten den jedinečnou možnost napsat nebo zavolat do studia a muzikantů se na cokoli zeptat. Hovorů, mailů a zpráv byly stovky a všem se dostalo odpovědi.

Svatá Beata na Beatu proběhla nadmíru úspěšně. Za ro(c)k si ji zopakujeme. Možná. A možná to uděláme úplně jinak. Kdo poslouchá, ten ví…