Rádia Media Clubu představila nový, unikátní produkt RADIO PREMIUM PRODUCTS pro efektivní využití rádiové reklamy

Obchodní zastupitelství Media Club během setkání pro své klienty představilo nový produkt RADIO PREMIUM PRODUCTS, v němž se propojuje synergický efekt rádia, online a zapojení posluchačů v podobě soutěží. Na akci vystoupili celkem čtyři řečníci, kteří klientům přiblížili potenciál, jenž nový produkt přináší – nabízí klientům možnosti pro efektivní a inovativní reklamní kampaně. Setkání se konalo v úterý 16. května v PLAYzone Areně.

Nový produkt RADIO PREMIUM PRODUCTS rádiové divize Media Club kombinuje osvědčené komunikační prvky v éteru s novými trendy poslechu na digitálních platformách a posiluje komunikaci o komunity posluchačů na sociálních sítích. To vše s masovým zásahem a výhodnou cenou pro zadavatele.

Prvním řečníkem byl Jan Čadek, obchodní ředitel divize rádií, který vysvětlil důvody vzniku nového produktu RADIO PREMIUM PRODUCTS. A přiblížil, že nově nabízený produkt přináší synergii jednotlivých mediatypů, díky které budou reklamní kampaně v rádiu pro klienty mnohem efektivnější. Zároveň zdůraznil, že rádia zastupovaná Media Clubem jsou již 2,5 roku lídry na trhu, a rozhodně i nadále patří mezi významné komunikační kanály.

Josef Hladík, vedoucí agenturního prodeje rádií Media Clubu, představil čtyři rádia, jež jsou zahrnuta v nově nabízeném produktu, jejich cílové skupiny, dosahy i specifika. Jedná se o rádia KISS, BEAT, COUNTRY a SPIN. Tato rádia dohromady dosahují téměř 2 milionů poslechovosti a mají minimální přeslech mezi jednotlivými stanicemi.

Pavel Stejskal, jenž má na starost podporu prodeje, se zaměřil na představení aplikací jednotlivých rádií, které se stávají stále oblíbenějším komunikačním nástrojem mezi posluchači a moderátory ve studiu. Kromě již zmíněných rádií své aplikace nabízejí i další rádia Media Clubu, např. rádio Signál nebo Radio 1. I v těchto aplikacích mohou být klienti vidět. Po otevření aplikace se spustí reklama jednoho klienta a na dolní liště se objeví reklamní banner. Pavel Stejskal také prezentoval již realizovanou kampaň, která dosáhla úctyhodných výsledků, jako například až 458 000 přehrání spotu/týden, 270 000 zobrazení banneru/týden a 6–10% konverze banneru. Dále zmínil důležitost sociálních sítí, kde čtveřice rádií společně dosahuje silného počtu přes půl milionu followerů. Jejich dlouhodobý růst je velmi pozitivním ukazatelem. U rádia KISS je možné využívat soutěže prostřednictvím sociálních sítí. Ty mohou probíhat například formou soutěžního postu, stories. Navíc je každá soutěž na FB Rádia Kiss podpořena prostřednictvím „on air podpory“, kdy je zmínka o reklamním produktu vysílána 2x denně (od úterý do pátku). Dosah soutěží pomocí postů a stories může být až 181 000 uživatelů. Nebo je možné využít celý social media balíček Rádia KISS, kde je průměrný engagement 20 %.

Posledním řečníkem byl Milan Pešek, Key Account Media Clubu, který představil poslední část skládačky v rámci RADIO PREMIUM PRODUCTS, a to je zapojení posluchačů do soutěží. Soutěže nadále patří neodmyslitelně k rádiu, ale umí také přinést dobré prodejní výsledky. Media Club připravuje soutěže na míru pro každého klienta a bere v potaz i výběr rádia. Cílem těchto soutěží je motivovat posluchače, aby pravidelně a co nejdéle zůstali u svých přijímačů. Oblibě se tak těší např. výherní signál, indicie v rámci denního vysílání nebo „hledej na webu“, které vedou posluchače ke hledání informací přímo na webových stránkách klienta.