Programovou ředitelkou skupiny Prima se stává Alex Ruzek

Novou programovou ředitelkou skupiny Prima se od 13. září stává Alex Ruzek, dlouholetá programová ředitelka skupiny Nova. Ta na pozici střídá dosavadního programového ředitele skupiny Prima Romana Mrázka. O jeho dalším působení na Primě se aktuálně jedná.

„Rád bych Romanovi poděkoval za velký kus cesty, který s Primou ušel. Za jeho desetileté působení na pozici programového ředitele jsme spustili šest tematických kanálů, počínaje dokumentárním kanálem Prima ZOOM a reality kanálem Prima SHOW konče. Díky programové profilaci jednotlivých vysílacích slotů jsme ve sledovanosti úspěšně dohnali komerční konkurenci a stali se jedničkou na trhu u dospělých diváků. Aktuálně s Romanem diskutujeme o jeho nové pozici, kde by zúročil své dlouholeté zkušenosti, a zároveň by se věnoval novým oblastem mediálního prostředí,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„V dnešní dynamické době, kdy se svět lineární televize úzce prolíná se streamovacími platformami, nastal čas pro nastavení nové programové strategie. Alex Ruzek bude díky svým bohatým zkušenostem jak z lokálního trhu, tak i ze zahraničního působení výraznou posilou našeho týmu. Věříme, že její skvělá orientace v oblasti trendů ve tvorbě videoobsahu posílí v dlouhodobém horizontu naši pozici na českém trhu,“ dodává Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

„V průběhu posledních let jsem z pohledu konkurence sledovala skvělou práci, kterou skupina Prima odváděla a díky níž kontinuálně roste. Mým cílem bude nyní v tomto trendu pokračovat a nadále posilovat pozici lídra na trhu. Těším se, že přispěji k jasnější programové strategii, která bude ještě lépe akcentovat obsah a témata, jež chtějí dnešní diváci vidět, nehledě na způsob, jakým videoobsah konzumují,“ říká Alex Ruzek, nová programová ředitelka skupiny Prima.

Alex Ruzek se v mediálním prostředí pohybuje již téměř dvě desetiletí, z toho více než dekádu působila na pozici programové ředitelky skupiny Nova. Profesní zkušenosti předtím sbírala i na pozici generální ředitelky česko-slovenské verze MTV nebo na postu manažerky pro finanční plánování a analýzu v rámci londýnské pobočky skupiny CME. V minulosti dále pracovala pro investiční skupiny Credit Suisse First Boston nebo Tailwind Capital Partners/Thomas Weisel Capital Partners. Vystudovala Princetonskou univerzitu.