Prima vydává podruhé recepty z Ohnivýho kuřete, Pohlreichovo Kulinárium i průvodce nakládáním

Hned tři nové tituly vydává v říjnu FTV Prima pod hlavičkou agentury Solootions. Jako první publikace vychází druhý díl receptů ze seriálu Ohnivý kuře, které milovníkům české a světové kuchyně nabízí osvědčené dobroty z jednotlivých epizod. Druhou knihou, která vychází v rámci edice Prima FRESH, je Nakládačka na věčné časy od autorky Daniely Turecké. Na 168 stránkách najdou milovníci pokrmů ve sklenici „nevšední inspiraci“ od zaječích rilletes přes fenomenálně fermentovanou zeleninu až po český „lančmít“. Třetí titul Kulinárium nechává milovníkům gastronomie nakouknout pod pokličku kuchařského umu Zdeňka Pohlreicha.

 

Ohnivý kuře II servíruje dalších 80 chutných receptů

Pokračování úspěšného prvního dílu obsahově opět vychází z oblíbeného stejnojmenného seriálu. Nechybí populární recepty Mika a Buráka, vybrané dobroty z hotelu Grand, sladké dobroty z cukrárny Nebe nebo asijské dobroty, které vaří Liu. Ohnivý kuře vydává už druhou knihu, ve které najdete 80 nových receptů!

Česká kuchyně je v knize zastoupena například recepty na hovězí s rajskou omáčkou, španělským ptáčkem, kulajdou se zastřeným křepelčím vejcem, hovězí loupanou plecí na pivu a cibulí nebo vynikající kančí kýtou s šípkovou omáčkou. Ze specialit asijské kuchyně nechybí tempura ze zeleniny, nem lui, taštičky shu mai či bánh bao a z dezertů zase můžete vyzkoušet upéct české žloutkové věnečky, tarte Tatin nebo Crema catalana.

Knihu vydává FTV Prima pod hlavičkou Solootions s nakladatelstvím Euromedia Group – Ikar. Doporučená cena knihy Ohnivý kuře II s 80 novými recepty je 249 Kč.

 

Moderní průvodce nakládáním, to je Nakládačka na věčné časy

Víte, do čeho všeho se dá nakládat a jak dobroty správně uložit, aby vydržely chutné? To vše najdete v nové knize Daniely Turecké Nakládačka na věčné časy, kterou vydává FTV Prima a agentura Solootions v rámci edice Prima FRESH ve spolupráci s nakladatelstvím Euromedia Group – Esence.

Nový titul má 168 stran a je rozdělen do několika částí. Kromě úvodu do samotného procesu nakládání obsahuje kapitoly s recepty na naložené maso, zeleninu, sýry i bylinky. Druhá polovina knihy představuje zdravější nakládání v oleji pro vegany i vegetariány, jako je například recept na nakládané marinované tofu. Ukáže i neobvyklé nakládání v lihu nebo výrobu nejrůznějších pomazánek. V knížce najdete také recepty, které si můžete naložit s dětmi, ale i recepty pro děti. Závan dávných vzpomínek přinesou i návody na dobroty, které si pamatujete z babiččina špajzu – co třeba zdravé škvarkové sádlo?

Nakládačka na věčné časy obsahuje více než 50 receptů a stojí 299 Kč.

 

Nová kniha Zdeňka Pohlreicha Kulinárium prozrazuje, jak vařit od píky

„Vaření není žádná věda, ale hra, která má jednoduchá pravidla,“ říká Zdeněk Pohlreich a jeho nová kniha právě tato pravidla představuje. Dozvíte se, na jakou teplotu předehřát troubu, kdy při vaření teplotu přidat nebo ubrat, co vařit, co dusit a co smažit. Ve třech částech knihy najdete kuchařské techniky, metody a ty nejlepší rady z pořadu Zdeňkova akademie a dalších pořadů Zdeňka Pohlreicha, které si rovnou budete moci vyzkoušet na více než 110 nápaditých receptech, které navazují na koncept lehké kuchyně.

Knihu Kulinárium od nakladatelství Sevruga najdete od 25. října ve vašem knihkupectví. Doporučená cena je 499 Kč.

 

 

Zdroj: FTV Prima spol. s r.o.