Prima uvede nový seriál Lež na pláži. V hlavních rolích neokoukaní talentovaní herci

Lež na pláži

Už 1. dubna uvede televize Prima nový osmidílný seriál Lež na pláži. Děj zavede diváky na chorvatské pláže, kde se trojice mladíků skrývá před mafiánským bossem. V hlavních rolích se představí Rozálie Prachařová, Radek Melša, Josefína Prachařová nebo Sandra Nováková. Podívejte se na první upoutávky.

V příběhu seriálu Lež na pláži majitelé úspěšného IT start-upu Hynek, Gabriel a Štěpán ohrozí zájmy nebezpečného mafiána a musí prchnout z Prahy. Na útěku najdou azyl v hotelu, kde se pod falešnými identitami vydávají za barmany.

Musí rychle zmizet ze země, vezmou tedy starou dodávku a prchají za hranice. Po hodinách jízdy zastaví u hotelu, ve kterém právě čekají příjezd tří barmanů. To se Hynkovi, Gabrielovi a Štěpánovi hodí, půjčí si jejich identitu a zůstanou na noc. Ráno mají v plánu zase pokračovat, jenže v hotelu pracují tři zajímavé české holky – Jarmila, Adéla a Hanka. A ty za malé zdržení určitě stojí.

Obsazení seriálu Lež na pláži

 • Rozálie Prachařová
 • Josefína Prachařová
 • Radek Melša
 • Daniel Kadlec
 • Sofie Höppnerová
 • Martin Trnavský
 • Sandra Nováková
 • Radim Novák
 • Miroslav Etzler

Tvůrci seriálu, premiéra, počet dílů

 • Námět: Lenka Hornová
 • Scénář: Vojtěch Moravec, Sandra Nováková
 • Režie: Vojtěch Moravec
 • Televizní premiéra: 1. dubna 2024

Postavy a herci

Jarmila Marešová – Rozálie Prachařová

Jarmila je střelená, jedná impulzivně, a protože je neorganizovaná a chaotická, ve světě se často ztrácí. Pracuje v hotelu jako delegátka cestovní kanceláře a zmatky, které mnohdy způsobí, jí procházejí, protože je roztomilá.

„Byla jsem ta třetí. Holky už byly vybrané a produkce sháněla tu poslední do party, tak mi přišla zpráva, zda bych se nechtěla přijít ukázat. Vyšlo to, sbalila jsem si kufry a letěla na dva měsíce pryč. Rozhodně to nebyla žádná dovolená. Hodně jsem se musela soustředit. Na poznávání byl čas jen dvakrát, kdy jsme vyrazili na výlet. Místní hráli komparz a vyzvídali, co se to točí. Já osobně jsem nikdy nejela na dovolenou s agenturou, takže má inspirace Jarmily byla spíš od letušek. Jako delegátka bych pracovat nemohla, asi bych nebyla schopná zorganizovat věci tímto způsobem, takovou skupinu lidí, ale třeba časem to přijde. Dva měsíce byly fajn i proto, že jsem odjela se sestrou, jsem starší, tak jsem se o ni starala a hlídala ji. To je samozřejmé,“ vzpomíná na natáčení Rozálie Prachařová.

Hynek Mareš alias v hotelu Fanda Jirkovský alias v pasu Radim Opatrný – Radek Melša

Hynek je geniální introvert. Jeho život je počítač a matematickou logiku marně hledá i v reálném světě. Hynkovo vysoké IQ je jeho kladem i prokletím. Snadno vypočítá třetí odmocninu, ale zavazovat tkaničky se naučil až v deseti letech.

„Dostal jsem nabídku, jestli mám čas na natáčení v Chorvatsku. Toho jsem moc neměl, ale domluvili jsme se v divadle a vyšlo to. Musel jsem absolvovat osmnáct letů kvůli představení v Praze. Létal jsem tam a zpátky, byl to docela zážitek i stres, jestli to vše stihnu,“ přibližuje natáčení seriálu Lež na pláži Radek Melša, kterého diváci Primy znají už ze seriálu 1. mise. „Natáčeli jsme mimo sezonu. Restaurace pro turisty byly zavřené, takže jsme se propojovali s místními. Chodili jsme do jejich klubů, které navštěvovali už jenom oni. S ostrovem jsme se stmelovali. Bydlelo se v hotelu, kde se následně i točilo, člověk byl často zavřen na jednom místě. Když jste ale na balkoně, učíte se texty, koukáte na moře a necháváte se ovívat tím slaným vánkem, tak vám opravdu vůbec nic nevadí… A nejdojemnější scéna? Počkejte si, až se Hynek bude loučit s Jarmilou, to bylo silný,“ dodává herec.

Adéla Bajerová – Josefína Prachařová

Dcera majitele hotelu. Chce otci dokázat, že se o sebe umí postarat sama. V hotelu pracuje dobrovolně jako barmanka a v této profesi vyniká. Rodinný hotel a personál zná velmi dobře, jelikož sem jezdí od útlého dětství.

Takto se do seriálu Lež na pláži dostala představitelka Adély Bajerové Josefína Prachařová: „Produkce nás viděla v představení Vina vína, ve kterém hrajeme s Rózou a Sofií. Dostaly jsme pozvánku na konkurz a za chvíli už byly na cestě do Chorvatska. Sbalila jsem si kufr a vydala se na dvouměsíční natáčení. Měla jsem i tu výhodu, že jsem se vracela do Prahy, takže jsem si dobalila ještě další kufr. Zažila jsem extrémní změnu režimu a taky mi chybělo to, že někam popojedete tramvají, metrem… Natáčení jsem trávila se sestrou, takže ta mě hlídala. Vždycky jsem měla pět zmeškaných hovorů od maminky a ségra to naštěstí zachraňovala a mámě volala.“

Gabriel Petrák alias v hotelu Radovan Polepšil alias v pasu Šimon Straka – Daniel Kadlec

Hlava celé party, inteligentní a s podnikatelským duchem. Už na studiích informatiky založil firmu, do které přizval své spolužáky a kamarády. Je to král večírků, který si o sobě taky hodně myslí. Vztahy s holkami vede ležérně, bere to jako sport.

Sám Daniel Kadlec představuje svého hrdinu následovně. „Věděl jsem, že to bude mladý sympatický kluk, bude s kamarády utíkat a utvoří spolu dobrou partu,“ říká herec. Natáčení označuje za krásnou cestu do neznáma. „Odjel jsem na dva měsíce s batůžkem na zádech. Bylo toho docela dost. Během natáčení jsem řešil školu, protože jsem na filmové režii v Písku, takže jsem v průběhu pobytu točil dokument. První týden to byla velká svoboda, dovolená, euforie z krásné práce v krásném prostředí. A pak to přišlo. Hromady textu, každý den jste na place od rána do večera. Znáte kolikrát jen cestu do vedlejšího hotelu, je to náročné, ale pořád to bylo ve skvělé atmosféře,“ přibližuje práci v Chorvatsku Kadlec.

Hanka Ludvíková – Sofie Höppnerová

Animátorka se sportovní postavou i duchem. Je raněná láskou a cítí se zrazená. S Adélou ji pojilo velké přátelství do chvíle, kdy si její kluk vybral Adélu. Už od základní školy neměla volný čas, který by mohla trávit s kamarády. Chtěla by se stát slavnou choreografkou, ideálně pracovat pro londýnské muzikály.

„Natáčení v Chorvatsku byl k tomu všemu bonus. Člověk úplně zapomene na okolí a je v úplně jiném světě, takže jsem se domů moc nehlásila. Hanka tam hodně cvičí a s tím jsem neměla problém, vždy jsme se na všem domluvili. Dělám tam animátorku a klidně bych se vydala takhle trávit dovolenou. Děti miluju a bez váhání bych to zkusila. Jedno z nejhezčích natáčení bylo, když jsme jezdili na vodních skútrech a snímal nás dron. Jsem ráda, že jsem točila s Filipem, když jsem pak nad tím přemýšlela a rozhlédla se, asi bych si ho stejně vybrala. Přišlo mi, že k té mojí postavě nejvíc pasoval,“ dělí o své pocity z natáčení Sofie Höppnerová.

Štěpán Vácha alias v hotelu Petr Syrový alias v pasu Oliver Mach – Filip Červenka

Štěpán je největší flegmatik, kterého nerozhodí skoro nic. Netrápí se problémy, které nejsou aktuální a nemusí je okamžitě řešit. Neplánuje a žije pouze dnešním dnem. Rozhodně se nezabývá módními trendy.

Ani Filip Červenka si nemůže na novou zkušenost stěžovat. Až na počasí. „Jediné, co tam asi bylo minusové, bylo občas počasí. Netočili jsme přímo přes léto, takže jsme asi třikrát měli problém s deštěm. Když tam pršelo, byla potopa. Jinak bez problémů. Hodně jsme si všichni sedli a jsem rád, že hraju se Sofií. Když jsme dělali s kluky barmany, říkali jsme si, že by bylo krásné odjet někam k moři, dělat tam drinky, vypadalo to hezky. Vytvořila se tam skvělá parta. Když jsme se vraceli domů trajektem, poslouchal jsem hudbu, koukal na moře a najednou jsem se rozbrečel. Nemohl jsem přestat, a to nikdy nebrečím. Nějak mě dostalo, že to skončilo,“ vysvětluje.

Další role

Majitel hotelu Rostislav Bajer – Martin Trnavský

Soňa Bajerová – Sandra Nováková

Pravá ruka mafiána Rubeše Ivan Bajer – Radim Novák

Mafián a ministr dopravy Václav Rubeš – Miroslav Etzler