Prima KRIMI vysílá pět let – rekordy trhá v počtu vyřešených případů i ve sledovanosti

Kanál Prima KRIMI oslavil na Velikonoční pondělí již pět let na obrazovkách. Zahraniční detektivní a kriminální tvorba, kterou nabízí, láká k obrazovkám stále více diváků, a podíl na sledovanosti kanálu tak rok od roku roste. V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhl jeho share 3,89 % v CS 15+ v celodni. V posledním narozeninovém roce u diváků kralovaly nové série Zločinů z vřesovišť, nadchla je ale i novinka Detektiv Endeavour Morse. Osmý kanál skupiny Prima přinese v květnu nové případy Zločinu v Alpách a pro diváky chystá další novinky.

„Detektivní a kriminální seriály vysílané na Prima KRIMI se u českých diváků těší stále větší oblibě, což nás velice těší. Za minulý rok dosáhl share kanálu rekordních 3,35 % v celodni v CS 15+ (meziroční nárůst
o 0,31 p. b.), od prvního vysílacího roku se tak téměř zdvojnásobil. První kvartál letošního roku byl také plný úspěchů, share v celodni v totožné cílové skupině se vyšplhal na 3,89 %,“
říká Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Mezi pořady za poslední rok vedl seriál Zločiny z vřesovišť v hlavní roli s osobitou vyšetřovatelkou Verou v podání Brendy Blethynové. Prima KRIMI přinesla loni divákům jeho desátou a jedenáctou sérii, jejichž díly obsadily všechny příčky mezi TOP 10 nejsledovanějšími pořady, s pouhými dvěma výjimkami. Diváky dále bavily i novinky v nabídce kanálu – série Detektiv Endeavour Morse nebo Stíny smrti, které trhaly rekordy v odpoledním vysílání. Pozornosti se těšily i oblíbené stálice kanálu jako Sběratelé kostí nebo Vraždy v Midsomeru. Kanál divákům ještě v letošním roce přinese pestrou nabídku akvizičních novinek.

Hned první z nich přinese už v následujícím měsíci. Na vysílání první řady zábavného krimiseriálu Zločin v Alpách, která se na obrazovky vrátí 30. dubna, naváže totiž premiérová druhá série. Nesourodá dvojice vyšetřovatelů Benedikt Beissl a Jerry Paulsen řeší zločiny v Alpách, ale na první místo přitom staví rodinu a lásku k domovu v malebném vysokohorském městečku. Populární německý krimiseriál je stejně zábavný jako napínavý. Ve druhé řadě získají hlavní hrdinové posily, a dokonce si budou muset zamést i před vlastním prahem, když se mrtvola nečekaně objeví přímo na poklidné ulici před jejich policejní stanicí! Od 28. května každé odpoledne na Prima KRIMI.

Zdroj: ATO-Nielsen, CS 15+