Prima hvězdná sezóna startuje již 29. srpna 1. MISÍ

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů, určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Divákům přiblíží obdivuhodnou profesi vojenských lékařů a jejich ve všech směrech náročnou přípravu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití v hlavní roli s Jakubem Prachařem a Sarou Sandevou. Neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou, kde ústřední postavu veterinářky Lucie ztvárňuje Tereza Kostková. Z oblíbených pořadů se mohou diváci těšit na oblíbený seriál Slunečná, Česko Slovensko má talent i novou řadu seriálu Polda. Podzimní zábava pak nabídne nový pořad se Zdeňkem Pohlreichem První večeře, novou sérii projektu Tlouštíci a premiérové díly Show Jana Krause či 7 pádů Honzy Dědka. Hvězdné pořady nebudou chybět ani na tematických kanálech v čele s Prima COOL, kde diváky pobaví Prima Partička, bláznivý delfín Adolfeen v Nečum na mě show, Fotr na tripu II, Autosalon nebo Osobní řidič Míra Hejda.

 

„Sledovanost skupiny Prima meziročně narostla o 0,8 p. b. a dosáhla share téměř 25 % nejen díky kombinaci oblíbených seriálů, jako je Slunečná a Einstein – Případy nesnesitelného génia, ale svůj podíl na tom měly i tematické kanály – CNN Prima NEWS a Prima STAR. Rádi bychom v tomto rostoucím trendu pokračovali také na podzim, proto máme pro diváky připravenou Prima hvězdnou sezónu, která přináší nejen divácky atraktivní žánry, ale i hvězdné obsazení. Věříme, že novými tématy oslovíme i mladší diváky, jako tomu bylo v případě reality show LIKE HOUSE,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny.

Novým vlajkovým seriálem skupiny Prima, který startuje již v neděli 29. srpna, bude 1. MISE, která přináší dvanáct příběhů dvanácti osobností, které se ucházejí o místo v elitní jednotce a chtějí se stát součástí odvážné mise, na jejímž konci bude nespočet zachráněných lidských životů. Seriál vykresluje vojenské lékaře nejen jako úctyhodné profesionály, ale i jako muže a ženy z masa a kostí, s duší a svědomím. Komediální krimiseriál Dvojka na zabití se ponese v duchu rčení, že protiklady se přitahují. Rozervaný, depresivní a ironický detektiv Martin Rykl (Jakub Prachař) a slušná, ambiciózní a organizovaná vyšetřovatelka Karolína Světlá (Sara Sandeva) spolu začnou pracovat na policejním oddělení. Vydrží tahle dvojka spolu, nebo ne? Vesnická romance Hvězdy nad hlavou vypráví s laskavým humorem a nadhledem o veterinářce Lucii Boučkové (Tereza Kostková), která na malé vesnici zachraňuje nejen zvířata, ale často i lidské osudy. Sama se však jednoho dne ocitne před volbou, kdy se musí správně rozhodnout mezi dvěma muži, aby našla pravou lásku a zajistila šťastnou budoucnost pro sebe a svého syna Filipa.

Návrat oblíbených hvězdných pořadů

Páteční večery budou zasvěcené talentové show Česko Slovensko má talent (ČSMT), která se letos dočká své už deváté řady. Vysílá ji jak skupina Prima, tak slovenská TV JOJ. Novinkou bude možnost nahlédnout do zákulisí v rámci vlogů Mariany Prachařové, které bude možné zhlédnout na iPrima.cz. Nejsledovanější dlouhoběžný seriál ze statku, Slunečná, pokračuje i ve své další sezóně. Ta bude opět napínavá a zamilovaná. Vrátí se k době Janek s Týnou po dramatickém rozchodu? Na podzim nebude chybět ani pátá série oblíbeného krimiseriálu Polda, která představí nové postavy i děj.

„Hlavní vysílací čas je opět postaven na vlastní tvorbě. Pondělní večery budou patřit Hvězdám nad hlavou, úterky a čtvrtky Slunečné, ve středu se mohou diváci těšit na seriál 1. MISE, v pátek pobaví Česko Slovensko má talent. Sobota patří krimi komedii Dvojka na zabití a nedělní večery přinesou české filmy, které vysíláme v rámci Prima kina. Mezi premiérami, které na podzim uvedeme, se objeví i pohádka Princezna zakletá v čase či komedie Ženská pomsta,“ uvádí Roman Mrázek, programový ředitel skupiny Prima.

Druhý večerní slot patří Prima zábavě

Od pondělí do pátku se mohou diváci těšit na pořádnou dávku zábavy ve druhém prime time slotu od 21.35. Novinkou bude pondělní seznamovací show První večeře se Zdeňkem Pohlreichem v roli hostitele. V ní se nezadaní lidé naslepo seznámí u první večeře, na jejímž konci se rozhodnou, jestli se chtějí setkat ještě jednou. To vše za přítomnosti kamer! Nebudou chybět ani divácky zavedené pořady Show Jana Krause a 7 pádů Honzy Dědka a na obrazovku se vrátí také premiérové díly reality show Tlouštíci, která opět představí osm statečných účastníků proměny.

 

 

Prima tematické kanály nabídnou atraktivní premiéry a volby do Poslanecké sněmovny ČR

Prima COOL se na podzim stane novým domovem premiérových dílů zábavné show Prima Partička, ve které se Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela/Jakub Kohák, Michal Novotný, Daniel Dangl a hudební mág Marián Čurko postarají o tu nejlepší improvizaci v zemi. S novými díly se vrátí i nejšílenější talkshow všech dob Nečum na mě show. V podzimním programu nebudou chybět ani premiérové díly Autosalonu nebo nová řada roadshow Fotr na tripu II. Novinkou na Prima COOL bude pořad Osobní řidič Míra Hejda, kde známý moderátor otestuje nejrůznější typy aut. Milovníci filmů se mohou těšit na snímek Alita: Bojový Anděl, sérii Smrtonosná past, Mission: Impossible a Rambo. Na svůj boj v aréně se chystají bojovníci v seriálech Spartakus: Krev a písek a Spartakus: Bohové arény. Zbrusu novým seriálem bude americké sci-fi Next, ve kterém génius ze Silicon Valley zjišťuje, že umělá inteligence, kterou vytvořil, může zničit celý svět. A seriál Simpsonovi na podzim vstupuje už do třiatřicáté sezóny!

Prima MAX přinese romantické drama Zraněná srdce na pozadí poválečného Německa s Keirou Knightley. Život jedné z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu přiblíží film Steve Jobs. Novináři oceňované sci-fi drama Světlo mého života diváky zavede do dystopické společnosti, ve které následkem neznámé choroby vymřely téměř všechny ženy. Inspirací pro netypický styl života může být komedie Tohle je náš svět, v níž svérázný otec v podání Vigga Mortensena vychovává svých šest dětí hluboko v lesích mimo civilizaci. Seznam atraktivních filmových titulů doplní také Železná lady s Meryl Streepovou, Vražda v Orient expresu s Kennethem Branaghem nebo oscarový snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem.

Prima KRIMI divákům přinese převážně zahraniční seriály s detektivní tematikou. Na obrazovkách tak diváci i nadále najdou své oblíbené stálice jako Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně, Sběratele kostí, Julii Lescautovou nebo Big Bena. Na opakování pěti řad seriálu s drsným detektivem Boschem naváže během podzimu premiérově série šestá, stejně jako po dvou reprízovaných řadách Purpurových řek bude následovat třetí premiérová řada. Víkendové večery nabídnou i premiérovou sérii McDonaldová a Dodds s velmi nesourodou detektivní dvojicí. Zcela poprvé pak na obrazovky Prima KRIMI dorazí záhadný muž v baloňáku, jehož ženu nikdy nikdo neviděl – inspektor Columbo.

Nejzamilovanější český kanál Prima LOVE po roce znovu odvysílá oblíbený seriál Divoký anděl, návrat hlásí i Hotel na pláži či Trpké víno. Hned v září však na obrazovky zavítá i čerstvá novinka, která nabídne šest řad plných napětí – Záchranáři z hor. Na opakování divácky oblíbeného Velvetu naváže v průběhu podzimu jeho pokračování s dalšími osudy hlavních hrdinů – Velvet: Návrat.

Prima ZOOM představí seriál Přední linie. Novodobý válečný pohled zachycuje série Balkán v plamenech. Oblíbená jsou i témata vlaky a jídlo, kterých si užijete prostřednictvím seriálů Tajemství železnic a Bizarní jídla. Nesmí chybět česká tvorba – hlavním tahákem bude seriál Krajina Czesko – unikátní projekt, který propojí televizní diváky s komunitou sociálních sítí. Parta nadšených cestovatelů poradí divákům, kam se vydat na nejlepší výlety kraj po kraji. Dále se diváci mohou těšit na snímky Mezi fjordy a Vltava: Zlatá řeka.

Nejmladší kanál Prima STAR obohatí program o pořady Když vaří táta a Mňam aneb Prima vařečka. O víkendech pozve diváky na cesty po naší vlasti Česko na talíři a večerní zábavu okoření talkshow Pustit žilou s Veronikou Žilkovou nebo zábavný Pípšoubazar se Zdeňkem Izerem.

CNN Prima NEWS letos přichystala mimořádně komplexní předvolební vysílání. Už 19. srpna čeká diváky další předvolební debata 50 dní do voleb s moderátory Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem, kteří prověří otázkami na tělo zástupce volebních subjektů s největšími šancemi na usednutí v Poslanecké sněmovně. Novinkou budou mimo jiné speciální diskuse s diváky. Pořad 360°: Hlas lidu dá slovo všem, kteří se ve speciálním velkém studiu budou moci přímo zeptat politiků na otázky, které je trápí a které třeba v médiích nezaznívají. Od září pak CNN Prima NEWS spustí horkou fázi předvolebního vysílání. Ta nabídne mimo jiné i několik nových formátů zaměřených na finance či problémy, které nejvíc tíží běžné občany. Pořady se budou ve vysílání objevovat každý všední den. Období před volbami vyvrcholí několika superdebatami s názvem Česko hledá premiéra.

 

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.

Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, ke dni 7. 7. 2021; meziroční porovnání za období červenec-červen (2019/2020 vs. 2020/2021)