Praha zažila největší adrenalinovou akci léta! COOL HIGHJUMP TOUR představil nejlepší české skokany

Exhibiční skokanská show COOL HIGHJUMP TOUR vyvrcholila v sobotu 22. srpna mimořádnou podívanou na Smíchovské náplavce v Praze. Nejlepší profesionální i amatérští skokani se sjeli z celé České republiky, aby pro diváky připravili jedinečnou show.

Praha zažila v sobotu 22. srpna největší adrenalinovou akci letošního léta. Na Smíchovskou náplavku se sjeli nejlepší skokani z celé České republiky a nořili se do Vltavy ze šestnácti metrové věže. Stovky diváků ocenilo jejich výkony nadšeným potleskem. „Bylo to vůbec poprvé, kdy se v centru Prahy uskutečnily highdivingový závody. Nic podobného Praha nezažila a jsem rád, že spojené síly Prima COOL a HIGHJUMP vyústily v takto mimořádnou akci,“ říká marketingový ředitel skupiny Prima Aleš Pýcha. „Mám velkou radost, že se nám podařilo letos najít cestu, jak highdivingový sport dostat k fanouškům a sportovcům. Byl to skvělý zážitek, za který vděčíme i skvělému partnerství s Prima COOL,“ říká za HIGHJUMP Martin Zvoníček.

Série COOL HIGHJUMP TOUR začala 5. srpna první kvalifikací v Havířově, následně pokračovala 12. srpna v Ústí nad Labem a 19. srpna v Českých Budějovicích. Z každé zastávky vzešli zástupci, kteří se následně potkali s profesionálními skokany na Smíchovské náplavce v Praze. „Je to nejlepší skákání, které jsem zažil. Je tady krásný výhled,“ chválil pražská panoramata highdiver Dan Stoszek. Do Vltavy skákala také bývalá reprezentantka ve sjezdovém lyžování Valentina Volopichová. „Byla trochu zima, ale jinak to byla paráda. Svůj skok jsem mírně přepálila, dopadla jsem na hrudník, takže mě malinko bolí krk. Pro diváky jsem to udělala ráda.“ Zatímco nejtalentovanějšího COOL jumper – skokana – sportovní komise teprve vybere, Grandfinále ovládli profesionální skokani Denis Vantuch a Petra Smolíková, kteří se stali vítězi letošního ročníku. Jejich výkony neovlivnilo ani deštivé počasí. „Jsem rád, že jsem nakonec skončil to, co jsem chtěl. Mně déšť i pomáhá, protože vidím hladinu,“ vysvětluje vítěz Denis Vantuch.

I přes déšť se diváci a fanoušci skvěle bavili. Na Vltavě totiž kromě skoků nechyběla ani exhibice na vodních skútrech nebo dechberoucí FlyBoard show, během které Petr Civín létal nad Vltavou. Show si diváci užívali z prostor COOL CITY, které Prima COOL na Smíchovské náplavce postavila, nebo z parníku, který kotvil poblíž pontonu se skokanskou věží. Atmosféru podtrhla i našlápla hudba. O špičkovou úroveň a profesionální zázemí se postaral zkušený tým HIGHJUMPu a Prima COOL.

Sestřih toho nejlepšího z COOL HIGHJUMP TOUR uvidí diváci na Prima COOL v neděli 30. srpna v 11.40. K dispozici je také záznam živého přenosu z grand finále na sociálních sítích Prima COOL a COOLIFE.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.