Nejvyšší cenu za sponzoring mají Prima a Nova u svých seriálů

Se startem televizní sezóny vstupují v platnost i nové ceny sponzoringu. Především vlastní seriály si komerční televize cení nejvíce.

S nástupem televizní podzimní sezóny, která odstartovala v pondělí 26. srpna, vstupují v platnost i podzimní ceny sponzoringu. Obě hlavní tuzemské komerční televize si nejvíce cení především svých původních primetimových seriálů. Od loňského září se ceny sponzoringu zásadně neliší.

K cenově nejvíce nasazeným patří seriály Specialisté, Ordinace v růžové zahradě a Policie Modrava na TV Nova. Ještě o něco vyšší cenu za sponzoring zaplatí klienti v případě pořadu Tvoje tvář má známý hlas, který zastupuje žánr reality show.

Na konkurenční TV Prima patří k cenově nejvíce nasazeným seriály Temný Kraj a Modrý kód a dále pak seriál Krejzovi, reality show Česko Slovensko má talent a také Show Jana Krause, u níž jsou ceny sponzoringu srovnatelné s pořady z prvního primetimového okna (tj. vysílané od 20:15 nebo 20:20). 

Vybrané ceny sponzoringu (Kč), TV Prima, září 2019

Vybrané ceny sponzoringu (Kč), TV Nova, září 2019

Od pondělí 26. srpna se vrací do vysílání nové díly seriálu Specialisté (TV Nova). V čase od 20:20 nabízí Nova premiérový díl seriálu, po něm následuje jeden reprízovaný díl. Prima od pondělka vrací do vysílání svůj seriál Modrý kód.

Zdroj:  https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/08/nejvyssi-cenu-za-sponzoring-maji-prima-a-nova-u-svych-serialu/