Na čele stále Impuls, Evropa 2 se přiblížila Radiožurnálu

Realizátoři výzkumu poslechovosti rádií Radio projektu zveřejnili nová data za první a druhé čtvrtletí 2019.

Poslechovost rozhlasu zůstává stabilní, ukazují nová data výzkumu Radio projekt za první pololetí 2019. Týdenní poslechovost dokonce mírně vzrostla na 86,5 % populace, denně si rádio zapne 61,7 % populace ve věku 12-79 let.

Rádio Impuls zůstává jediným celoplošným rádiem s vyšší než milionovou poslechovostí denně (1,011 mil.). Jde v zásadě (tj. v rámci statistické chyby) o srovnatelné výsledky jako v posledním měřeném období 1. čtvrtletí 2019 a posledního čtvrtletí 2018.

V denních datech zůstává druhým nejposlouchanějším Radioužurnál, ke kterému se v pololetí přiblížila Evropa 2 (v týdenní poslechovosti je ale Evropa 2 nad Radiožurnálem, který poklesl i v týdenní poslechovosti).

Frekvence 1 zůstává v rámci statistické chyby na výsledcích z posledního měřeného období. Ty potvrdila Dvojka, která si tak v meziročním srovnání polepšila a osvědčily se jí změny, které zavedla na přelomu roku.

Naopak růst zastavil ČRo Plus a data ukazují pokles v denních datech v mezikvartálním srovnání u ČRo Vltava. Na druhou stranu výsledek ČRo Vltava je v denních datech lepší než ve stejném období loňského roku a také v týdenní poslechovosti registruje Vltava nárůst počtu posluchačů.

V podílu na poslechovosti si mírně polepšila Evropa 2, naopak podíl se snížil u Radiožurnálu. Nejvíce si polepšily soukromé regionální a lokální stanice.

Na čele nadregionálních rádií zůstává síť Hitrádií a Rádio Blaník se stabilním vývojem. Trojkou mez nadregionálními rádii je Kiss.

Mezi regionálními rádii se na čele dostalo Rádio Krokodýl, které potvrdilo rostoucí poslechovost. Dařilo se také rádiím Helax, Haná a Zlín, která potvrdila zlepšenou poslechovost z minulého období. Naopak nižší poslechovost vykázal v prvním pololetí ČRo Brno.

Nejsilnější obchodní rozhlasovou sítí byla v prvním pololetí síť Radiohouse s podílem 49,2 %, která si od minulého měření polepšila o 0,7 procentního bodu. Také Media Club mírně zvýšil podíl (+0,2 pb.) na 26,6 %, naopak poklesl podíl Českého rozhlasu o 1,2 procentního bodu na 21,7 %.

Zdroj: Radio projekt, SKMO, ASMEA, Median, Stem/Mark

Zdroj:  https://www.mediaguru.cz/clanky/2019/08/na-cele-stale-impuls-evropa-2-se-priblizila-radiozurnalu/