Nejúspěšnější start podzimu v historii Primy! Stanice 5x porazila konkurenci

Start podzimní sezóny byl nejúspěšnější v historii skupiny Prima. V uplynulém týdnu stanice Prima každý všední večer zvítězila nad konkurencí ve strategické cílové skupině 15–69 let. Hned tři večery po sobě překonala milion diváků se dvěma premiérovými epizodami seriálu ZOO a novinkou Hořký svět (1 122 000 diváků, share 29,29 %) v CS 15+. Téměř milion diváků přilákaly i další dvě novinky – pondělní seriál Pálava vidělo 931 000 diváků (share 23,92 %) a páteční zábavnou show Můj muž to dokáže zhlédlo 929 000 diváků (share 27,16 %) v CS 15+.

„Jsme rádi, že naše strategie přinést divákům na podzim odlehčené formáty, které jim vnesou do domácnosti pohodu, se ukázala jako úspěšná. Ovládli jsme večerní sledovanost od pondělí do pátku ve strategické cílové skupině 15–69 let. Zatímco náš průměrný share byl 28,45 %, hlavní stanice druhé komerční skupiny měla ve stejný čas o 10 p. b. menší podíl na sledovanosti. Zdárně tak pokračuje jarní vzestupný trend sledovanosti skupiny Prima,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

První novinka Pálava – život zalitý sluncem se odehrává na jižní Moravě, kam díky náhodě a starému kamarádovi přijíždí pět přátel, bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje. Tím začíná jejich životní dobrodružství, kdy si uvědomují, že odpočinek a tvrdá práce musí být přesně vyvážené, tak jako chuť lahodného vína. Příběh humorného seriálu Hořký svět je zasazený do prostředí malebného Posázaví, kde se mladý hrdina Štěpán snaží najít smysl života, práci a získat zpátky rodinu, která se mu hned na začátku děje rozpadne. A protože zrovna zdědí půlku rodinného pivovaru, je jasné, že děj seriálu se bude točit kolem hořkého moku. Páteční večer patřil poslední představené novince – zábavné show – Můj muž to dokáže. V roli průvodců se představila dvojice Adéla Gondíková a Ondřej Urban, v pozici soutěžících se ocitají slavné české a slovenské dvojice. A zatímco muži v ní plní bizarní úkoly, ženy si na jejich sázejí. A který muž to dokáže?

Nové příběhy z oblíbeného seriálu ZOO přilákaly po prázdninách v úterý k obrazovkám 1 102 000 diváků (share 30,68 %). Další díl si ve čtvrtek nenechalo ujít 1 187 000 diváků (share 31,41 %) v CS 15+. Nová sezóna seriálu odstartovala velkolepou svatbou, která překvapivě neskončí happy endem. Petr (Robert Urban) si uvědomí, že Markéta (Michaela Petřeková) pro něj není ta pravá. Diváky tak čekají ve vlajkovém seriálu další překvapivé zvraty. Děj okoření také nové postavy, které pořádně zamíchají životy hlavních postav.

Zdroj: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3, průměrný share počítán v čase 20:20-21:30, ke dni 5. září 2022