Nejposlouchanější nadregionální stanice Radio Kiss rozšiřuje své pokrytí

mapa pokrytí

Ještě více posluchačů si bude moct naladit nejoblíbenější nadregionální stanici Radio Kiss. To v prvním pololetí bodovalo a připsalo si denní poslechovost 458 000 posluchačů, čímž zvítězilo nad svojí konkurencí. Do konce roku navíc zlepší své pokrytí díky sedmi novým vysílačům.

Tento rok potvrdilo Radio Kiss svoji pozici jedničky na trhu mezi nadregionálními soukromými rádii. S týdenním nárůstem poslechovosti o 26 000 posluchačů (celkem 929 000 posluchačů) a denním nárůstem o 14 000 posluchačů (celkem 458 000 posluchačů) slaví historicky nejlepší čísla poslechu a poprvé ve všech parametrech poslechu (denní, týdenní poslech i podíl na poslechu) předstihlo konkurenční stanice.

„Máme radost, že obliba rádia Kiss u našich posluchačů roste, a proto jsme se rozhodli nabídnout náš obsah širšímu publiku,“ vysvětluje rozšíření signálu Martin Hroch, generální ředitel RADIO UNITED BROADCASTING. „I když můžete rádio Kiss již dnes naladit na většině území České republiky, stále jsou místa, kde kvalita příjmu není zcela uspokojivá. Proto jsme pro tato území zažádali u Rady pro rozhlasové a TV vysílání o přidělení licence a nově si Kiss rádio budou moci naladit hned v sedmi lokalitách,“ dodává.

 

Konkrétně se jedná o tato místa na uvedených kmitočtech a s přidělenými výkony:

Litomyšl 89,3 MHz / 200 W                            Mariánské Lázně 90,5 MHz / 200 W
Mělník 106,3 MHz / 100 W                             Rychnov nad Kněžnou 90,1 MHz / 50 W
Slavíč 97,3 MHz / 200 W                                Sokolov 87,6 MHz / 100 W
Turnov 2 100,9 MHz / 200 W

 

Radio United Broadcasting

Součástí Skupiny Prima jsou nejen televizní kanály, ale i rádia. Konkrétně se jedná o šest stanic – mimo Radia Kiss je to Radio Spin, Rádio BEAT, COUNTRY RADIO, Signál rádio a Radio 1, které posluchačům nabízejí široké spektrum hudebních žánrů od country až po techno.

 

Radio Kiss

Tradiční značka českého rozhlasového trhu, kterou zná snad každý posluchač rádií. Jeho historie sahá do roku 1992. Později v 90. letech postupnými akvizicemi regionálních stanic vznikala rodina KISS rádií. V roce 2017 se regionální studia spojila pod centrální program. Nadále však v jednotlivých regionech tvoří odlišné mutace, a nabízí tak regionální pořady, zpravodajství, kulturní servis, předpověď počasí nebo reklamu. Hudebně rádio přináší především to nejlepší z 90. let. Zasahuje zejména mladší cílovou skupinu aktivních dospělých a nabízí pokrytí po celé České republice. Oblíbenými akcemi pod hlavičkou rádia jsou KISSPARTY, které se konají pod širým nebem.

Týdenní poslech: 929 000 lidí

Zásah: 458 000 posluchačů denně

 

Zdroj: Radioprojekt 1. 1. – 30. 6. 2023