Milion korun a postup mezi světovou elitu! Začíná nová sezóna MČR v počítačových hrách

Poprvé v historii se český mistr ve hře CS:GO probojuje mezi světovou elitu. Za vítězství v nejprestižnějším českém turnaji totiž automaticky získá pozvání do uzavřené východoevropské kvalifikace na turnaj BLAST Premier Showdown. V těchto soutěžích soupeří ty nejlepší týmy celého světa o desítky milionů korun ročně. Kromě šampiona MČR v počítačových hrách si postup do této kvalifikace vybojuje i vítěz 9. sezóny Tipsport COOL Ligy. V celé sezóně pak organizátor českého mistrovsví, agentura PLAYzone, rozdá finanční odměny ve výši 1 000 000 korun.

Nová sezóna Mistrovství České republiky v počítačových hrách právě začíná. V jejím rámci se nejlepší české týmy ve hře Counter-Strike: Global Offensive utkají během 9. a 10. sezóny Tipsport COOL Ligy a MČR Tour turnajů. Jejich vítězové automaticky postupují do finálové části turnaje, kde svede závěrečnou bitvu 8 nejlepších celků Česka. Tím ale cesta nového šampiona neskončí.

Esportový gigant v Česku

Stejně jako fotbalisté touží zvednout nad hlavu pohár Ligy mistrů, chtějí hráči CS:GO uspět na globálním finále BLAST Premier World Final,. Díky novému exkluzivnímu partnerství společností BLAST a PLAYzone získají české týmy jedinečnou možnost se o to pokusit. Ve hře jsou desítky milionů a prestiž na světovém poli. České týmy mají celkem dvě šance.  Do uzavřené kvalifikace na turnaj BLAST Premier Fall Showdown 2021 se probojuje vítěz 9. ročníku Tipsport COOL Ligy. V kvalifikaci na BLAST Premier Spring Showdown 2022 zase čeká místo na šampiona MČR v počítačových hrách.

Robbie Douek, CEO společnosti BLAST, říká: „Turnaje BLAST Premier v současnosti sledují diváci ze 105 zemí světa, jsme proto velmi rádi, že můžeme spolupracovat s PLAYzone a nabídnout tak České republice lokalizované pokrytí našich turnajů a jejím týmům příležitost postupu do série BLAST Premier Fall Showdown. Velmi se těšíme na to, jak si povedou české týmy v kvalifikacích a snad jeden z nich uvidíme dojít až do říjnového Showdownu.“

V rámci nového kontraktu získává agentura PLAYzone také exkluzivní vysílací práva na turnaje pořádané společností BLAST. Diváci tak budou moci sledovat nejlepší světové týmy s českým komentářem.

„Jde o unikátní spolupráci, která svým rozsahem nemá v Česku obdoby. Ještě nikdy dříve nedostal žádný český CS:GO tým takovou příležitost, jakou mají celky v letošní sezóně. Myslím si, že organizace udělaly za poslední rok obrovský kus práce a pozvánku si rozhodně zaslouží. A český divák jenom získá,“ říká výkonný ředitel agentury PLAYzone Lukáš Pleskot.

Nový systém postupů

V letošní MČR sezóně si týmy rozdělí celkem 1 000 000 korun. Tyto týmy během roku odehrají 9. a 10. sezónu Tipsport COOL Ligy. Vítěz podzimní části, tedy 10. sezóny automaticky postupuje do finále MČR v počítačových hrách. Nově postup získají také tři vítězové turnajů MČR Tour. Zbylá čtyři místa pak doplní týmy dle celosezónního bodování.

Kalendář MČR sezóny v roce 2021

od do soutěž
12. 3. 14. 3. finále HAL3000 MČR Tour
20. 3. 22. 5. Základní část 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
27. 5. 29. 5. Play-off 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
2. 7. 4. 7. finále AORUS MČR Tour
10. 7. 4. 9. Základní část 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
9. 9 11. 9. Play-off 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
15. 10 17. 10. AOC MČR Tour
listopad MČR v počítačových hrách

Turnaj podporuje mnoho významných partnerů, díky kterým se letošní sezóna může uskutečnit. Strategickým partnerem COOL Ligy v rámci MČR sezóny se pro tento rok opět stává sázková kancelář Tipsport, mezi další významné partnery pak patří výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC a výrobce herních zařízení Logitech.   

Úrovně turnajů BLAST

  1. Lokální liga (nejnižší)
  2. Regionální kvalifikace
  3. Blast Premier Showdown
  4. Blast Premier Spring/Fall Finals
  5. Blast Premier World Finals (nejvyšší)

 

Zdroj: PLAYzone.cz