Media Club spouští Prima Video Platformu

Prima Video Platforma je jednoduchý a výkonný nástroj, který umožní webům/publisherům plně využít potenciálu videoobsahu a efektivně jej monetizovat. Nová platforma od Media Clubu garantuje snadnou integraci video přehrávače do webu a již od prvního přehrání a první videoreklamy generuje příjem. Samozřejmostí je kvalitní a spolehlivé přehrávání i kompatibilita se všemi prohlížeči.

„Publisher sám může definovat pravidla, jako například kdy se mají videa do platformy nahrát, kdy se mají publikovat a kdy má publikace skončit, čímž lze řídit videotéku podle autorských a licenčních potřeb. Stejně tak je možné u každého videa nastavit, kolik videoreklamy se u daného videa zobrazí, a tím ovlivnit i míru monetizace daného videoobsahu,“ uvedl Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje mediálního zastupitelství Media Club.

Prima Video Platforma umožňuje publisherům doplnit video přehrávač o různé doplňky chování – playlisty a widgety, jako např. mini player, doporučování dalších videí, vytvoření videosekce a další. Kromě vlastní analytiky poskytuje videopřehrávač také podporu pro další měřící systémy vč.měřícího systému Gemius.

Videopřehrávač je vybudován na moderních technologiích a poskytuje plnou podporu pro přehrávání on-demand, případně live videí na webových i mobilních platformách. Standardizovaná verze přehrávače je postavena na moderním UI/UX a je kompatibilní s předními platformami pro adserving a podporuje standardní IAB formáty. Prima Video Platforma používá několik typů kódů pro integraci video přehrávače do webu a také několik míst pro definování nastavení přehrávače, což usnadňuje správu videoobsahu a rovněž flexibilitu konfigurace.

Videoreklamu i další reklamní formáty pro Prima Video Platformu zajišťuje mediální zastupitelství FTV Prima Media Club, které disponuje vysokými standardy zaručení bezpečnosti i legislativní korektnosti reklamních sdělení, která se na webech zapojených do Prima Video Platformy bude zobrazovat.

„Od platformy očekáváme zapojení webů, které pro své uživatele produkují kvalitní videoobsah. Tímto nástrojem opět rozšíříme našim klientům prostor pro mediální zásah,“ dodal Petr Hatlapatka za Media Club.

Více informací na www.videoplatforma.cz.