Media Club poprvé programmaticky prodal televizní reklamu

Obchodní zastupitelství Media Club poprvé v ČR zprovoznilo kanál pro programmatický nákup televizní reklamy. Prvním klientem, který nakoupil televizní reklamy skrz programmatickou platformu, byla agentura Red Media, ta je nakoupila pro klienty Bonami a ZOOT.

„Během podzimu jsme se společností AdForm dokončili technické napojení programmatické platformy. Media Club má tak další nákupní kanál, kdy klienti a jejich agentury mohou nakupovat programmaticky reklamu přehrávanou v televizi. Navíc videoreklama v HbbTV má tu nespornou výhodu, že se vždy přehraje pouze v televizi a ve full screen zobrazení,“ říká Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje obchodního zastupitelství Media Club.

Předvánoční spoty byly přehrávány v HbbTV aplikaci iPrima. U obou klientů/kampaní bylo možné vstoupit přes spot do HbbTV aplikace, primárním cílem však zůstávalo doručit zhlédnutí spotu. U klienta Bonami bylo celkem osloveno 475 000 diváků a proklikovost dosáhla 6,15 %, u ZOOT bylo osloveno přes 300 000 diváků při CTR 4,51 %.

 „Rozhodli jsme se otestovat novou možnost nákupu televizních spotů přes programmatickou reklamu u předvánočních kampaní pro naše dva klienty, již mají shodnou cílovou skupinu 20–45 let, která nakupuje na internetu. Clickrate i vysoká viewrate obou kampaní dokazují, že reklamy běžely u afinitní cílové skupiny,“ říká Jan Běhounek, performance advertising director z agentury Red Media.

Podle posledního měření FTV Prima sleduje hybridní televizi v České republice 1 530 044 diváků. U obrazovky průměrně sedí 2,06 diváků. Zájem roste nejen o sledování pořadů v HbbTV, ale také o realizaci reklamních kampaní. Podle Petra Hatlapatky běželo v roce 2017 na kanálech Primy přes 100 kampaní, HbbTV se tak v loňském roce zařadila mezi standardní nástroje marketingové komunikace u mnoha klientů. Úspěšnost reklamních formátů i přes vyšší četnost kampaní neklesá, a stále se tak drží výrazně výš, než je obvyklé u internetových kampaní. Průměrné CTR u Switch-In formátu je 1,6 %, u formátu Button Menu 2,3 % a Videospot 3,5 %.

Zdroj: NetMonitor-SPIR-Gemius