Media Club kraluje na poli rozhlasové reklamy. Osloví víc než 5 milionů posluchačů

Obchodní zastupitelství Media Club je od 1. února 2020 největším a nejsilnějším hráčem
na poli rozhlasové reklamy. Kromě rádií stávajících rádiových značek totiž navázalo partnerství s Active Group, a jeho celkový podíl na trhu tak podle posledních měření Radio projektu dosahuje 43,80 %. Rádia, která zastupuje Media Club, pak týdně osloví 5 078 000 posluchačů.

Obchodní zastupitelství Media Club od 1. února 2020 zastřešuje prodej reklamy kromě stávajících 10 rádiových značek na čele s rádiem Impuls  i pro rádia Active Group. Celkem tedy pro 14 stanic – Rádio Beat, Country Radio, Rádio KISS, Radio 1, Radio SPIN, Signál rádio, Rádio Impuls, Český Impuls, RockZone, Rádio Dechovka a nově Frekvenci 1, Evropu 2, Dance rádio a Rádio Bonton z Active Group. Díky tomuto spojení dosáhne na komerčním rádiovém trhu největšího zásahu posluchačů v týdenní poslechovosti v 11 krajích. Týdenní poslechovost podle posledních čísel Radio projektu přesáhne 5 000 000* posluchačů.

 

„Velice nás těší, že jsme se stali největším hráčem na poli rozhlasové reklamy a nabízíme možnost oslovit přes pět milionů lidí, tedy téměř polovinu obyvatel České republiky. Věříme, že v květnu díky partnerství s rádii Active Group budou čísla ještě vyšší,“ říká Jan Čadek, obchodní ředitel divize rádií zastupitelství Media Club.

Z rádií, která v loňském roce Media Club zastupoval, navýšilo nejvíce svůj podíl na rozhlasovém trhu Rádio KISS, a to na 5,2 %. Jeho týdenní poslechovost se pohybovala těsně pod hranicí 700 000 posluchačů.

KISS je našim obchodním partnerům i posluchačům blízký především osobním přístupem a kreativitou, kdy všechny nadstandardní kampaně připravujeme na míru. S publikem pak také úzce spolupracujeme přes sociální sítě, nejlepší ohlasy máme tradičně na soutěže,“ říká Pavel Stejskal z obchodního zastupitelství Media Club.

Čisté rozhlasové investice v posledním čtvrtletí loňského roku zaznamenaly nejrychlejší nárůst za poslední dva roky. Celoroční čisté investice do rozhlasové reklamy za rok 2019 překonaly 1,6 miliardy Kč, což je nejlepší výsledek od začátku samostatného měření RS SKMO.

Kromě výše zmíněných rádií Media Club i letos zastupuje prodej reklamy pro skupinu Prima jak na šesti televizních stanicích (Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX a Prima KRIMI), tak v online projektech, tištěných časopisech, eventech a rozhlasových stanicích z vlastního portfolia. Media Club i nadále zastupuje hudební stanice skupiny Óčko, kanály Skupiny Barrandov, komediální stanici Prima Comedy Central, dětský kanál Nickeloden a kanály zastupované společností Atmedia Czech. Více na www.media-club.cz

Zdroj: RADIOPROJEKT, SKMO – MEDIAN, STEM/MARK, 1.7.-17.12.2019