Komunitní projekt Prima SVĚT se podílel na rekonstrukci dětského koutku ve Vinohradské nemocnici

Projekt televize Prima s názvem Prima SVĚT má za cíl zatraktivňovat veřejná prostranství, ať už se jedná o dětská hřiště nebo naučné stezky. Dalším z projektů, na kterých se televize Prima podílela, je rekonstrukce dětského koutku na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, který vznikl díky spolupráci s Mountain Gorilla Coffee. Z prodeje produktů této značky putoval výtěžek prostřednictvím projektu Prima SVĚT neziskové organizaci Bolíto, která finanční prostředky využila právě pro realizaci nového dětského koutku.

„Cílem projektu Prima SVĚT je pomáhat místním komunitám zatraktivňovat veřejná místa a vytvářet z nich příjemnější prostor pro společné setkávání v duchu filozofie ,Je Prima být spoluʻ. V rámci projektu Prima SVĚT byly dokončeny již tři realizace – Primáčkovo dětské hřiště v Řevnicích, zábavně-naučná stezka Prima ZOOM v Barokním areálu Skalka v Mníšku pod Brdy, a právě dětský koutek na Klinice popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvádí Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

Od září do prosince loňského roku putovalo pět korun z každého produktu Mountain Gorilla Coffee organizaci Gorilla Doctors, pečující o poslední zbylé ohrožené horské gorily v ugandských horách. „Pět korun z každého produktu potom mířilo ke spolku Bolíto, který pomáhá dětem s popáleninami překonávat těžký životní úděl v důsledku vážných úrazů. Celkem se takto vybralo kolem devadesáti tisíc korun,“ říká Michal Šesták ze společnosti Mountain Gorilla.

Klinika popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady má jako spádovou oblast celou Českou republiku, tedy šest a půl milionu lidí, všechny děti tak končí právě zde. „Ročně hospitalizujeme kolem tří set dětských pacientů, velké množství dětí k nám dochází ambulantně a na kontroly. Je skvělé, že se dětský koutek stane místem, kde si děti budou moci hrát a cítit se dobře. Pobyt na naší klinice jim koutek určitě zpříjemní,“ doplňuje přednosta kliniky a předseda spolku Bolíto MUDr. Robert Zajíček.

V dětském koutku najdou děti prostor i pro čtení, a to díky Dětskému knižnímu klubu KNÍŽATA, který pravidelně a výhodně přináší ve svém katalogu ty nejzajímavější knihy pro děti především školám, školkám, dětským centrům nebo knihovnám. „Naším cílem je v dětech rozvíjet fantazii a kreativitu a zapojit je do děje, prostřednictvím četby mohou prožívat příběhy svých hrdinů a na chvíli se ocitnout ve světě pohádek,“ říká Petra Hradilová, marketingová manažerka speciálních projektů Euromedia Group.

Na renovaci dětského koutku se podílela také společnost Samsung, díky které budou moci malí návštěvníci sledovat pohádky přímo v prostředí koutku. „Společnost Samsung dlouhodobě podporuje charitativní projekty a prostřednictvím televizních obrazovek přináší odreagování i do nemocničních zařízení. Jsme moc rádi, že můžeme díky našim produktům zpříjemnit a zkrátit dětem čas, který musí strávit v prostorách nemocnice,“ uvádí Zuzana Mravík Zelenická, CSR manažerka Samsung.

Zbrusu nový dětský koutek byl slavnostně otevřen za účasti moderátora VELKÝCH ZPRÁV FTV Prima Matěje Misaře, přednosty kliniky a předsedy spolku Bolíto MUDr. Roberta Zajíčka, zpěváka a patrona projektu Go za Gorilou Kamila Střihavky, desetiletého pacienta kliniky po popáleninovém úrazu Josefa Zemana a Michala Šestáka a Libora PločkaMountain Gorilla Coffee. Na slavnostním otevření nechyběl ani architekt Filip Kofránek, který celý koutek navrhl a dohlížel také na jeho realizaci.

Zdroj: FTV Prima, spol. s r.o.