Effie, soutěž o nejefektivnější marketingovou kampaň v ČR, spustila 26. června přihlašování

EFFIE

Effie, soutěž o nejefektivnější reklamní kampaň v ČR, spouští přihlašování 26. června. Soutěž o nejefektivnější reklamu pořádá každým rokem již 27 let Asociace komunikačních agentur (AKA).

V České republice se ceny Effie rozdělují již od roku 1997 a za dobu působení na českém trhu prošly soutěží tisícovky prací. „Internet a digitalizace ekonomiky přinesly ohromnou škálu nástrojů komunikace. To se logicky projevuje i v Effie. S tím souvisí i rozšiřování o nové kategorie a ceny a v neposlední řadě zefektivňování způsobu hodnocení,“ vysvětluje Kateřina
Hrubešová, výkonná ředitelka AKA.

Do letošního ročníku se soutěžící budou moci hlásit od 26. června do 18. srpna. Sedmadvacátý ročník bude více než v minulosti klást důraz na komunikační obsah. „Staré známé „obsah je král“ platí víc a víc. Ve světě mnoha komunikačních platforem, podcastů a sociálních médií je zásadní zaujmout pozornost konzumenta. A to nejde bez kvalitního obsahu. Nicméně také stále platí: efektivita je jen jedna, a proto Effie i nadále poskytuje prostor plnoformátovým kampaním, digitálním kampaním, ale také kampaním z oblasti PR atd.,“ komentuje Ondřej
Novák, projektový manager Effie a ředitel ASMEA.

Již potřetí bude v Effie kategorie Digitální marketing a cena za nejefektivnější využití YouTube, kterou bude hlavní partner, český Google, udělovat i letos. Zlato v nové kategorii loni vyhrál T-Mobile s kampaní Magenta TV se stala hvězdou díky TV ikoně (Ogilvy). Tento projekt získal i Cenu Google za nejlepší využití YouTube. „YouTube v Česku zasáhne měsíčně více než sedm milionů lidí v dospělé populaci, a je proto velmi oblíbenou platformou pro sdílení videí jakékoliv délky. Vážíme si kreativity a originálních nápadů, se kterými značky neustále přichází, a těšíme se, s čím se účastníci přihlásí letos,“ říká Marie Krátká z Google.

„V rámci EFFIE také letos opět oceníme originální koncepty video obsahu bez ohledu na jejich formát, délku či umístění na platformě. Ocenění Prima Video Awards udělíme těm nejefektivnějším a nejinovativnějším kampaním v oblasti prémiového video obsahu,“ vysvětluje Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima.

Letošní novinkou bude cena pro Nejlepší využití audio obsahu, jejímž partnerem je společnost Active. Partnerem Effie se navíc stává také společnost C&See, která je nově patronem kategorie Obsahový marketing. Obě společnosti patří do mediální skupiny Czech Media Invest. Její ředitelka Martina Říhová k partnerství uvádí: „Bůh existuje. Je to obsah. A taky umění ho dobře využít. V CMImoc dobře víme, že pokud nemáte co říct, nepomůže sebelepší marketing. Zároveň ten skvělý obsah musíte dostat k lidem. Dává nám tak smysl stát se patronem content kategorií.“

K Effie neodmyslitelně patří také tradiční galavečer. Ten letošní bude s několika zajímavými změnami, které si nicméně organizátoři ještě nechávají pro sebe. Vyhlášení proběhne 14. listopadu v Kině Lucerna.

O tom, kdo obdrží cenu Effie, rozhoduje nezávislá porota složená ze zástupců zadavatelů, komunikačních agentur, mediálních agentur, výzkumných agentur (členů sdružení SIMAR), zástupců odborných médií a zástupců Google i skupiny Prima. Letos bude porota opět vybírat ze šestnácti kategorií. Garantem kategorie PR je APRA. Partnerem výzkumné části je sdružení výzkumných agentur SIMAR. Partnery Effie dále jsou agentury IPSOS, Kantar a Ressolution, společnost Westfiled Rise. Mediálním partnery pak zůstávají FTV Prima a Marketing a Media.