Effie 2019: Ogilvy má čtyři zlaté, Grand Prix berou BeefBrothers

Asociace komunikačních agentur vyhlásila výsledky výroční soutěže efektivity v reklamě. FTV Prima byla partnerem letošního ročníku Effie.

Nejvíc trofejí si z letošního ročníku Effie, soutěže nejefektivnějších marketingových kampaní, odnáší agentura Ogilvy, následují McCann Prague a Wunderman Thompson. Ogilvy brala čtyři zlata, McCann a Wunderman po dvou, po jednom zlatu pak dostaly agentury Adexpres, Aetna, Triad Advertising a VCCP Prague a také BeefBrothers.

BeefBrothers zároveň dosáhli na Grand Prix, a to za kampaň Nepozornost zabíjí pro Českou asociaci pojišťoven. O držiteli Grand Prix rozhodla speciální porota, v čele s generálním ředitelem televize Prima Markem Singerem přímo na pódiu na závěr slavnostního předávání cen, které se odehrálo tradičně v pražském kině Lucerna.

Rekordní počet přihlášených prací (bylo jich 91, na shortlist se dostalo 62 z nich) se odrazil i v rekordním počtu ocenění. Celkem ji bylo uděleno 37, včetně Grand Prix.

Večer pojednaný tentokrát jako fiktivní vysílání televize pro marketéry a odborníky na komunikaci přinesl radost celkem 21 přihlašovatelům. Snaha zapojit do soutěže i agentury mimo okruh pořádající Asociace komunikačních agentur (AKA) se promítl v ocenění pro sedm nečlenských subjektů, včetně dvou zadavatelů (Avast, Moneta).

Je to první krok a věřím, že agentury, které obdržely svou první Effie, to zhodnotí ve svém vlastním marketingu. Dva bronzy, dvě stříbra a zlato pro nečlenské agentury ukazují, že není důvod nejít do souboje proti nejzvučnějším jménům na trhu,“ prohlásil ředitel AKA a nehlasující předseda poroty Effie Marek Hlavica.

V rámci 37 cen letos AKA letos udělila novou, a to za úspěšnou byznysovou transformaci. Tu si odnesla agentura Adexpres za práci pro svého klienta Ikea. Novou cenu založila sekce Business Transformation Club & Award, která v asociaci rozvíjí projekty a strategie zaměřené na digitální transformaci, trofej uděluje za úspěšně realizovaný transformační počin.

Partnerská organizace Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění (SIMAR) zase ocenila speciální cenou agenturu za nejlíp zdokumentované výsledky komunikace. Ocenění si odnesl McCann Prague za práci pro Vodafone.

Nevyhráli jste? Vyrobte si vlastní Effie

https://www.facebook.com/ftvprimagroup/videos/394212614793420

Zdroj: https://www.mediar.cz/effie-2019-ogilvy-ma-ctyri-zlate-grand-prix-berou-beefbrothers/