Effie 2019: Ogilvy má čtyři zlaté, Grand Prix berou BeefBrothers

Asociace komunikačních agentur vyhlásila výsledky výroční soutěže efektivity v reklamě. FTV Prima byla partnerem letošního ročníku Effie.

Nejvíc trofejí si z letošního ročníku Effie, soutěže nejefektivnějších marketingových kampaní, odnáší agentura Ogilvy, následují McCann Prague a Wunderman Thompson. Ogilvy brala čtyři zlata, McCann a Wunderman po dvou, po jednom zlatu pak dostaly agentury Adexpres, Aetna, Triad Advertising a VCCP Prague a také BeefBrothers.

BeefBrothers zároveň dosáhli na Grand Prix, a to za kampaň Nepozornost zabíjí pro Českou asociaci pojišťoven. O držiteli Grand Prix rozhodla speciální porota, v čele s generálním ředitelem televize Prima Markem Singerem přímo na pódiu na závěr slavnostního předávání cen, které se odehrálo tradičně v pražském kině Lucerna.

Rekordní počet přihlášených prací (bylo jich 91, na shortlist se dostalo 62 z nich) se odrazil i v rekordním počtu ocenění. Celkem ji bylo uděleno 37, včetně Grand Prix.

Večer pojednaný tentokrát jako fiktivní vysílání televize pro marketéry a odborníky na komunikaci přinesl radost celkem 21 přihlašovatelům. Snaha zapojit do soutěže i agentury mimo okruh pořádající Asociace komunikačních agentur (AKA) se promítl v ocenění pro sedm nečlenských subjektů, včetně dvou zadavatelů (Avast, Moneta).

Je to první krok a věřím, že agentury, které obdržely svou první Effie, to zhodnotí ve svém vlastním marketingu. Dva bronzy, dvě stříbra a zlato pro nečlenské agentury ukazují, že není důvod nejít do souboje proti nejzvučnějším jménům na trhu,“ prohlásil ředitel AKA a nehlasující předseda poroty Effie Marek Hlavica.

V rámci 37 cen letos AKA letos udělila novou, a to za úspěšnou byznysovou transformaci. Tu si odnesla agentura Adexpres za práci pro svého klienta Ikea. Novou cenu založila sekce Business Transformation Club & Award, která v asociaci rozvíjí projekty a strategie zaměřené na digitální transformaci, trofej uděluje za úspěšně realizovaný transformační počin.

Partnerská organizace Sdružení agentur pro výzkum trhu a veřejného mínění (SIMAR) zase ocenila speciální cenou agenturu za nejlíp zdokumentované výsledky komunikace. Ocenění si odnesl McCann Prague za práci pro Vodafone.

Nevyhráli jste? Vyrobte si vlastní Effie

Návod jak si vyrobit vlastní cenu EFFIE 🙂

Dnes se předávaly ceny o nejefektivnější reklamu EFFIE Awards, udělované AKA – Asociace komunikačních agentur. 🏆A i přesto, že všechny kampaně byly nápadité a stálo za nimi mnoho práce i usilí, všichni vyhrát nemohli. A proto se kutilové z našich Hobby pořadů rozhodli ukázat, jak si takovou cenu EFFIE vyrobit vlastníma rukama.👐Tak si nějakou z nich vyberte, zkuste ji vyrobit a pošlete nám fotku nebo video, jak se vám to podařilo.🤳

Zveřejnil(a) Prima Group dne Středa 6. listopadu 2019

Zdroj: https://www.mediar.cz/effie-2019-ogilvy-ma-ctyri-zlate-grand-prix-berou-beefbrothers/