CNN Prima NEWS sbírá srdce pro hrdiny

Jsou mezi námi. Často nenápadní tak, že byste si jich nevšimli. A jsou to hrdinové, kteří nepřemýšleli nad vlastním nebezpečím a rozhodli se podat cizím lidem pomocnou ruku. Jejich činy připomíná nový seriál příběhů Srdce pro hrdinu, který CNN Prima NEWS představuje v rámci Krimi zpráv. Diváci a čtenáři mají možnost prostřednictvím ankety vybrat toho, který je svým činem dojal a zaujal nejvíce.

Krimi zprávy na CNN Prima NEWS přinášejí každý týden silné příběhy. Některé smutné, jiné veselé. A část z nich vystupuje nad ostatní tak, že nám nadlouho utkví v paměti. Přesně takové jsou příběhy šestice hrdinů, kteří neváhali vystoupit z řady a bez dlouhého přemýšlení nabídli pomocnou ruku lidem, které předtím mnohdy ani neviděli. A všechny pojí taky šťastný konec, který mají v redakci Krimi zpráv ze všech nejraději, jak potvrzuje i spoluautor projektu Václav Janata, který během své dlouhé reportérské kariéry natáčel stovky příběhů.

„Jsem moc rád, že můžeme našim divákům v Krimi zprávách ukazovat i příběhy, které mají šťastný konec. Kdo jiný by si také více zasloužil ocenění než lidé, kteří neváhali třeba i riskovat vlastní život pro to, aby zachránili druhého. Na tvorbě seriálu se podílelo mnoho lidí napříč celou redakcí CNN Prima NEWS s velkou radostí právě díky tomu, jak jsou příběhy hrdinů inspirativní,“ říká vedoucí vydání Krimi zpráv Václav Janata.

Princip ankety je jednoduchý. Každý týden vysíláme v Krimi zprávách jeden ze šestice příběhů, včetně rozhovorů s hlavními aktéry. A protože jde o srdce pro hrdinu, diváci mají možnost dát na webu CNNPrima.cz srdce tomu hrdinovi, jehož čin je jim nejbližší. Není to výběr toho nejlepšího, všichni hrdinové jsou totiž úžasní, protože pomáhali druhým v nouzi.

Martin Semecký

Když se v říjnu 2021 při výletu na Domažlicku ztratila osmiletá německá dívka Julie, rozběhla se obrovská pátrací akce. Byl to hajný Semecký, kdo dívenku našel a zachránil jí život. Za jeho hrdinský čin se mu dostalo obdivu ze všech stran, obdržel i Cenu hejtmana Plzeňského kraje za záchranu života.

Marijana Trkuljova

Policisté, mezi nimž byla i Marijana Trkuljova, na nic nečekali a zachovali se jako skuteční záchranáři. V Praze se jim podařilo s pomocí záchranářů a přístroje AED oživit seniora, který zkolaboval. „Je to dobrý pocit takto někoho zachránit. Víte, že to může být něčí táta, děda, takže jsme byli rádi,“ líčila tehdy policistka pro CNN Prima NEWS.

Petr Jirout

„Pohlídejte mi kluka a zavolejte záchranku!“ Tato slova pronesl restauratér Petr Jirout koncem srpnu minulého roku k řidiči projíždějícího vozidla, kterého zastavil. Se svým dítětem krmil kachny, když z okna domu – jenž stojí u říčky Chrudimky – vypadla dvouletá holčička. Nerozmýšlel se a skončil pro ni z výšky asi 4,5 metru – voda však byla hluboká půl metru. O vlastní bezpečnosti nepřemýšlel, cílem bylo zachránit batole, což se mu podařilo.

Dominik Svoboda

V lednu 2021 se dobrovolný mladý hasič Dominik vydal zahrát si hokej na Novorolský rybník, při odchodu však uslyšel křik. Několik metrů od břehu se pod mladou dívkou prolomil led. Po ledu se dokázal k tonoucí přiblížit, nakonec se k ní doplazil. Díky jeho pomoci se dívka dostala zpět na břeh. Dnes devatenáctiletý mladík loni od prezidenta Miloše Zemana obdržel prestižní ocenění Zlatý záchranářský kříž.

 

Jakub Švidernoch

Když se 84letý Alfréd Bindač v červnu 2022 vracel z fotbalu na elektrokoloběžce, upadl. Způsobil si poranění hlavy a přestal dýchat. K pádu však došlo přímo před domem, v němž bydlí profesionální hasič Jakub Švidernoch. V době svého volna neváhal a muži pomohl, zachránil mu život. Za tento skutek si vysloužil řadu ocenění, včetně úspěchu v anketě Hasič roku 2022.

Tomáš Punčochář, Roman Mičunovič

Běžně pronásledují zločince, tentokrát si pražští policisté Tomáš Punčochář a Roman Mičunovič vyzkoušeli roli porodníků. Právě oni byli nejblíž bytu, kde neočekávaně začala rodit mladá maminka. S pomocí operátorky záchranářů se mužům zákona před několika týdny podařilo zvládnout porod. Chlapeček dostal jméno Louis.

Hlasovat pro hrdinu, který vás zaujal, můžete už teď na webu CNNPrima.cz.